תיק ביטן: ארבעה חשודים עוכבו, בהם המשנה לראש עיריית תל אביב

תיק ביטן: 4 עוכבו, בהם המשנה לראש עיריית ת"א
שלושה מבין המעוכבים, החשודים בין השאר בעבירות שוחד והלבנת הון, טרם נחקרו בפרשה. המשטרה מבצעת חיפושים במשרדיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: פלאש 90

המשטרה עיכבה הבוקר (ראשון) לחקירה ארבעה חשודים נוספים בפרשת השחיתות בראשון לציון שבה מעורב יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן. בין המעוכבים נמצא המשנה לראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי. שלושת המעוכבים הנותרים טרם נחקרו בפרשה. הם הובאו לחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, ובנוסף מתבצעים גם חיפושים במשרדיהם.

מלבד גלעדי, עוכבו לחקירה שני קבלנים ופעילה בשורות הליכוד. במשטרה מייחסים להם בין השאר עבירות שוחד והלבנת הון. המשנה לראש עיריית תל אביב חשוד כי סייע ליזם דרור גלזר, לאחר שזה הודה כי העביר כספי שוחד לח"כ ביטן דרך מקורבו משה יוסף עבור קידום מיזמים שלו בתל אביב.

ביום ראשון שעבר נחקר ביטן עצמו בפעם השישית במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה. גם בחקירה זו, כמו האחרונות, הוא שמר על זכות השתיקה. ההערכות טרם החקירה היו כי ביטן יעומת עם עדויות חדשות שנגבו בפרשה, ובהן גם אלה של משה יוסף ודרור גלזר.

לפני כשבועיים פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, עוזי יצחקי, מסר עדות ביחידה להב 433 של המשטרה בתיק של ביטן. הוא זומן במסגרת חקירת החשד כי מנכ"ל חברת דניה סיבוס רונן גינזבורג העביר כספי שוחד לח"כ ביטן באמצעות משה יוסף, כדי לקדם אינטרסים של החברה מול משרד התחבורה.

על פי החשד, ביטן פנה לראש מטה שר התחבורה עידן פרץ, על מנת שהאחרון יקדם פגישות עם המנכ"ל יצחקי. פרץ אכן תיאם את קיום הפגישות, ויצחקי נשאל בעדותו על התוכן שעלה בהן. מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר טען כי לא ידע שגינזבורג שילם כספים עבור קיום הפגישות, ולא ידע כי עומדות מאחוריהן עבירות שחיתות לכאורה.

הפופולריים