המשטרה ממליצה להעמיד לדין את השר חיים כץ בפרשת התעשייה האווירית

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את השר חיים כץ
בתום החקירה, הודיעה המשטרה כי גובשה תשתית ראייתית נגד שר הרווחה, יו"ר ועד העובדים ומעורבים נוספים בפרשה. כץ: "טענות הזויות בלי שמץ של בסיס"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר חיים כץ
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

המשטרה הודיעה היום (ראשון) רשמית כי נמצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של שר הרווחה חיים כץ בפרשת התעשייה האווירית. לפי הודעת המשטרה, ממצאי החקירה מצביעים על דפוס פעולה שיטתי ומתוכנן של מעורבים בפרשה שפעלו כדי לקדם תועלת אישית. מלבד כץ, הומלץ להעמיד לדין גם בכירים בתעשייה האווירית, בהם יו"ר ועד העובדים אהוד נוף, חבר הדירקטוריון אמל אסעד, בכיר הוועד, אלי כהן, וחשודים נוספים.

"השר כץ ואחרים, ביניהם בכירי ועד העובדים בתעשייה האווירית, פעלו בקרב עובדי החברה לתועלתם האישית. בתמורה לסיוע מצד מספר חברי וועד, סיפק השר תפקידים נושאי שכר, מחוץ ובתוך התעשייה האווירית", אמרו במשטרה. בנוסף, כץ חשוד שהפר את הנחיית היועץ המשפטי לממשלה כשפעל למינוי יו"ר דירקטוריון והתערב בעניינים פנימיים של התארגנות העובדים בתעשייה האווירית. 

מהחקירה עלה עוד החשד כי שר הרווחה ניצל לתועלתו האישית משאבים ועובדים של התעשייה האווירית בשווי אלפי שקלים, למרות היותו נבחר ציבור. לגבי הבכיר בוועד העובדים, אלי כהן, צוין בהודעת המשטרה כי הוא פעל על מנת להעניק הקלות וטובות הנאה אסורות לחברה המספקת שירותי צביעה וניקיון לתעשייה האווירית. לפי החשד, בעלי החברה נהגו להגיש חשבוניות פיקטיביות כדי להסוות את דרכי הפעילות. 

מעורב נוסף בפרשה, חבר הדיקטוריון אמל אסעד, חשוד שפעל להפקת רווחים לחברה בבעלותו תוך ניצול מעמדו כדירקטור. עוד עלה כי נופחו הוצאות דלק בצורה שאינה סבירה בין השנים 2011-2016 וכן הוצאות נוספות בסכומים של אלפי דולרים.

שר הרווחה חיים כץ מסר בתגובה להמלצה להעמידו לדין: "לא ציפיתי אחרת מהמשטרה, כי ברור שהם אינם יכולים להודות שהמשאבים העצומים שהם השקיעו בחקירה ההזויה הזו היו לשווא. כל מי שעיניו בראשו ויודע על מה החקירה, מבין שאין בה דבר ואין שמץ של בסיס לטענות ההזויות. ברור לי שיש בפרקליטות  ובמערכת שכל ישר והגיון, ושיוחלט שלא להעמיד אותי לדין בעניין״.

הפופולריים