תיק ביטן: מעצרו של המשנה לראש עיריית תל אביב הוארך ב-5 ימים

מעצרו של המשנה לראש עיריית ת"א הוארך ב-5 ימים
ארנון גלעדי, שעוכב הבוקר לחקירה, חשוד בקבלת שוחד עבור קידום פרויקטים בתל אביב. הוא הכחיש בחקירה את המיוחס לו. השופט קבע: "לא מדובר בחשד קלוש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית משפט השלום בראשון לציון
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) בחמישה ימים את מעצרו של המשנה לראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי, החשוד בקבלת שוחד בפרשת השחיתות בראשון לציון. השופט, עמית מיכליס, ציין בדיון בעניינו של גלעדי כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו, וכי "אין מדובר בחשד שהוא קלוש כדברי בא כוח החשוד".

על פי החשד, המשנה לראש העיר קיבל שוחד עבור קידום של פרויקטים בתל אביב. בחקירתו, הכחיש גלעדי שקיבל כל טובת הנאה. החוקרים הציגו לו תרומה שהעביר היזם דרור גלזר לעמותה, אך גלעדי טען בתגובה כי אין לו קשר אליה.

עו"ד דפנה ווינברג, המייצגת את גלעדי, טענה בדיון כי אין עילת מעצר הנובעת משיבוש הליכי חקירה, משום שפרטי החקירה כבר פורסמו בתקשורת. לדברי הסניגורית, עדותו של היזם דרור גלזר אינה אמינה וניתנה "ממניעים לא ברורים". היא ציינה כי גלעדי כבר נחקר בגין אותן עבירות, והוסיפה: "החקירה מלווה בפרסומים בתקשורת. ממילא נגרם עיוות דין חמור לחשוד בעצם הפרסומים, מבלי שהוא יכול להתגונן".

לאחר תום הדיון והארכת המעצר מסרה עו"ד ווינברג: ״גלעדי סיפק גרסה מלאה לשוטרים עוד בחקירתו הראשונה, ולכן אנו מופתעים מהבקשה להארכת מעצר. אין לנו ספק שבעוד מספר ימים תתבהר התמונה במלואה וגלעדי יחזור במהרה לשליחותו הציבורית כנציג תושבי תל אביב- יפו״.

בתוך כך האריך בית המשפט בחמישה ימים גם את מעצרה של של מירב שמולי, פעילת ליכוד המקורבת לביטן, שנעצרה הבוקר ביחד עם גלעדי ושני קבלנים שטרם נחקרו בפרשה.
שמולי חשודה בתיווך לשוחד בכמה מקרים בין ביטן לנותני השוחד. בחקירתה הכחישה שמולי קשר לחשדות המיוחסים לה. השופט עמית מיכליס ציין כי "חרף חלוף הזמן עילת השיבוש מתקיימת. חלקה בפרשה עולה באופן ברור מחומר הראיות".


ביום ראשון שעבר נחקר ביטן עצמו בפעם השישית במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה. גם בחקירה זו, כמו האחרונות, הוא שמר על זכות השתיקה. ההערכות טרם החקירה היו כי ביטן יעומת עם עדויות חדשות שנגבו בפרשה, ובהן גם אלה של משה יוסף ודרור גלזר.

הפופולריים