פרסום ראשון: היזם דרור גלזר העביר הקלטות מפלילות לכאורה של ביטן

דרור גלזר העביר הקלטות מפלילות לכאורה של ביטן
גלזר, החשוד בעצמו במתן שוחד, החזיק בהקלטות במשך שנים רבות, ובהן הח"כ וחשודים נוספים בפרשה נשמעים מדברים על עבירות שלכאורה ביצעו. במשטרה מתכוונים לעמת את הממצאים עם הח"כ, ששמר היום בחקירתו פעם נוספת על זכות השתיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חבר הכנסת דוד ביטן
צילום: צילום: פלאש 90

בחקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון התברר שהיזם דרור גלזר, החשוד במתן שוחד, מחזיק בהקלטות מפלילות לכאורה של חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד), ושל חשודים נוספים בפרשה, כך פורסם הערב (ראשון) לראשונה בתוכנית כאן הערב בכאן רשת ב'. מדובר בהקלטות רבות, אותן שמר גלזר במשך שנים רבות.

ההקלטות שהועברו למשטרה מתפרסות על טווח זמן של שבע שנים, מ-2011 ועד היום. בהקלטות, החשודים נשמעים משוחחים על העבירות שלכאורה ביצעו. במשטרה מתכוונים לעמת את ביטן ואת שאר החשודים עם ההקלטות.

ביטן נחקר היום במשך ארבע שעות והמשיך לשמור על זכות השתיקה, בהתאם לעצות המשפטיות שקיבל. עורך דינו אפרים דמרי אמר היום בכאן רשת ב' כי לחבר הכנסת יש תשובות והסברים לכל הפרטים שנחשפו בתקשורת, שחלקם אינם מדויקים, וכי הוא בטוח שהוא נקי כפיים. הוא ציין כי ביטן החליט לשמור על זכות השתיקה בין היתר בגלל שזכויותיו נרמסו בחקירה.

החשד הוא כי גלזר נתן שוחד לביטן, וכך גם למשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי, כדי לקדם פרויקטים שלו. במסגרת הפרשה, חבר הכנסת חשוד בקבלת שוחד עבור קידום פרויקטים של יזמים נוספים. על פי החשד, היזמים העבירו כספים למשה יוסף, שכונה "הבנקאי" של ביטן, וזה העבירם לחבר הכנסת.

בחודש שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, עוזי יצחקי, מסר עדות ביחידת להב 433 של המשטרה בתיק ביטן. הוא זומן במסגרת חקירת החשד כי מנכ"ל חברת דניה סיבוס רונן גינזבורג העביר כספי שוחד לח"כ ביטן באמצעות יוסף, כדי לקדם אינטרסים של החברה מול משרד התחבורה.

על פי החשד, ביטן פנה לראש מטה שר התחבורה עידן פרץ, על מנת שהאחרון יקדם פגישות עם המנכ"ל יצחקי. פרץ אכן תיאם את קיום הפגישות, ויצחקי נשאל בעדותו על התוכן שעלה בהן. מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר טען כי לא ידע שגינזבורג שילם כספים עבור קיום הפגישות, ולא ידע כי עומדות מאחוריהן עבירות שחיתות לכאורה.

הפופולריים