משפחת גולדין לבג"ץ: למה מחזירים גופות מחבלים שעשו פיגועים חריגים?

"לא להחזרת גופות של מבצעי פיגוע חריג בחומרתו"
בעקבות החזרת גופתו ביום שישי של המחבל מהר אדר מבקשת משפחת החייל להוסיף לעתירתה נגד החזרת גופות מחבלי חמאס גם הוראה לממשלה להסביר מדוע היא אינה מיישמת את החלטת הקבינט בעניין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לאה ושמחה גולדין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות החזרת גופתו ביום שישי של המחבל שרצח שלושה בהר אדר פנתה משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל לבג"ץ בבקשה להוסיף לעתירה שלה נגד החזרת גופות מחבלי חמאס גם בקשה להורות לממשלה להסביר מדוע היא לא מיישמת את החלטת הקבינט שלא להחזיר גם גופות מחבלים שביצעו פיגוע חריג בחומרתו.

עתירתה של משפחת גולדין נדונה בבג"ץ ביום חמישי, יממה לפני העברת גופתו של המחבל נימר ג'מאל מהכפר בית סוריכ לידי הפלסטינים. הבוקר (ראשון) אמר צור גולדין, אחיו של סגן הדר גולדין, בראיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' כי "הממשלה עושה כל שהיא יכולה כדי להפסיד כל סבב לחמאס. חמאס צריך להבין שהוא משלם מחיר כבד מאוד בכל יום שהם מחזיקים ששבויים ונעדרים. הדבר הזה לא קורה. המדינה הוכיחה שהיא כמעט ואינה כלום עושה בעניין".

בפנייתה לבג"ץ בסוף השבוע כתבה משפחת גולדין כי במהלך הדיון ביום חמישי הודיע בא כוח המדינה כי ישקלו בחיוב מתן מעין "הודעה מוקדמת" לעותרים על כל שינוי במדיניותם, אך לדברי משפחת גולדין הצהרות לחוד – ומעשים לחוד.

"עוד טרם יבשה הדיו על פרוטוקול הדיון, ובטרם נמסרה לעותרים החלטת בית המשפט, והנה נודע לעותרים כי ביום המחרת, יום שישי, 16.2.18 דקות לפני כניסת השבת, החזירה המדינה את גופתו של נימר ג'מאל מהכפר בית סוריכ שביצע את הפיגוע המזוויע ביישוב הר אדר, שבמהלכו נרצחו שלושה ישראלים, לוחם משמר הגבול ושני מאבטחים. מדובר באחד הפיגועים הקשים שידעה ישראל במהלך השנה האחרונה, פיגוע שארגון חמאס מיהר להגדירו כ"פעולה הרואית שפותחת פתח חדש באינתיפאדה", נכתב בעתירה. 


"פיגוע זה, על נסיבותיו המיוחדות, הוא ללא ספק "אירוע טרור חריג", כותבים בני משפחת גולדין. "החזרת הגופות נעשתה אפוא – תחת המסווה של "רגע לפני כניסת השבת", מן הסתם כדי למנוע את יידוע הציבור והתנגדות העותרים – בניגוד להחלטת הקבינט ולהצהרה בא כוח המדינה שנאמרה שעות ספורות לפני כן בבית המשפט העליון. מעשה זה של המדינה, החזרת גופות "במסתרים" כדי למנוע ביקורת שיפוטית וציבורית, מצטרף להחזרת גופות נוספות של מחבלים שעל פניהן עומדות כולן בניגוד להחלטת הקבינט".

הפופולריים