ישראלי נעצר בחשד לשוד ורצח בן 60 בגרמניה

ישראלי נעצר בחשד לשוד ורצח בן 60 בגרמניה
לפי החשד, העצור ושותפו, אסירים לשעבר, שדדו באלימות בחודש שעבר קשישה בת 92 ובנה. גרמניה תבקש את הסגרתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

משטרת ישראל, בשיתוף עם חוליית אינטרפול, עצרה הבוקר (שני) באשקלון אזרח ישראל בן 34 בחשד שהיה מעורב בשוד ורצח בגרמניה. המעצר בוצע לבקשת ממשלת גרמניה - שצפויה לבקש את הסגרתו של החשוד. הוא יובא מחר להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

לפי הרשויות בגרמניה, החשוד, אסיר משוחרר, היה מעורב בשני מעשי התפרצות שאחד מהם הפך לשוד ולרצח. האירועים התרחשו בסוף השנה שעברה ובראשית השנה הנוכחית כשהאירוע המדובר התרחש ב-6 בינואר. לפי החשד, האיש ושותפו, שאותו הכיר בבית הסוהר, פרצו לבית בעיר אולם שבמדינת באדן וירטמברג והשוד שהסתבך הוביל למותו של אחד מדיירי הבית. 

לפי הודעת המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, המטפלת בתיק ההסגרה, בבית התגוררו קשישה בת 92 ובנה, בן 60. במהלך האירוע התעורר הבן וכדי לסכל את התנגדותו הכו אותו הפורצים. הם גררו אותו במדרגות הבית לחדר אחר, שם קשרו אותו וחסמו את פיו בסרט הדבקה. כמו כן הפורצים, שלקחו מהבית כסף ותכשיטים, תקפו גם את האם וגרמו לה לחבלות.

למרות מצבה הצליחה הקשישה להזעיק את כוחות ההצלה והבן פונה לבית חולים, שם נקבע מותו מפגיעות בראשו ומחנק. שני הפורצים נמלטו מגרמניה לאיטליה, שם התפצלו דרכיהם, והחשוד שנעצר היום שב לישראל.

הפופולריים