לראשונה: אישה תעמוד בראשות המחלקה לחקירות שוטרים

לראשונה: אישה תעמוד בראשות מח"ש
ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה בחרה היום בעו"ד קרן בר מנחם לתפקיד ראש מח"ש. במהלך השנים ניהלה תיקים פליליים רבים, בהם התיק נגד ארגון הפשיעה של אסי אבוטבול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה בחרה היום (שני) בעו"ד קרן בר מנחם לתפקיד ראש המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). בר מנחם תכהן כאישה הראשונה בתפקיד.

לצד מינוי זה, בחרה הוועדה גם בעו"ד איתן לדרר לתפקיד פרקליט מחוז צפון (אזרחי) ובעו"ד אילה פיילס-שרון כפרקליטת מחוז חיפה (אזרחי). בין חברי ועדת המכרזים הבוחרת נמנו נשיאת בית משפט שלום בתל אביב בדימוס עדנה בקנשטיין, פרקליט המדינה, שי ניצן, נציגת ארגון הפרקליטים, אורית קורין ומנהל מחלקת חקירות באגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, נתי לויט.

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, בירך על בחירתה של בר מנחם. הוא שוחח איתה על החשיבות של שיתוף הפעולה בין הגופים והביע את בטחונו כי עם כניסתה לתפקיד, יוכלו השניים להדק ולטייב עוד יותר את הממשקים בין הארגונים ולממש את האמנה שכתיבתה נשלמת בימים אלו. המפכ"ל ציין כי קרן זוכה להערכה מקצועית רבה במשטרה, על רקע הישגיה כפרקליטה בכירה שפועלת שנים לצד יחידות חקירה של משטרת ישראל.

עו"ד בר מנחם, נשואה ואם לשניים, היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. במהלך השנים ניהלה תיקים רבים, לרבות תיקי רצח ועבירות מין חמורות, תיקי סמים ונשק, תיקי שחיתות שלטונית, וכן ניהלה יחד עם צוות פרקליטים תיק נגד ארגון הפשיעה של אסי אבוטבול.

היא החלה את דרכה המקצועית בפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) בשנת 1997 כמתמחה. החל משנת 1998 השתלבה כפרקליטה במחוז, התקדמה בסולם הדרגות, וכיום מכהנת כמנהלת מחלקה בפרקליטות מחוז מרכז (פלילי).

כפרקליטה במחוז הייתה בר מנחם אחראית על תחומים רבים ושונים, ביניהם אחראית צוות מעצרים, אחראית תחום חומרי חקירה וחסיונות, ממונה על ענייני בית משפט השלום בנתניה, התמחתה בתיקים לפי חוק המאבק בארגוני פשיעה ועוד.

‏העובדה שהמועמדת שנבחרה לתפקיד ראשות מח"ש הגיעה מבחוץ וגברה על מועמדים מתוך הארגון, צפויה לטלטל את המחלקה. ייתכן ובחירתה תוביל לפרישתם של שני המועמדים האחרים, הוותיקים בארגון.

הפופולריים