שלמה פילבר חתם על הסכם עם המשטרה: יעיד נגד נתניהו

שלמה פילבר חתם על הסכם: יעיד נגד נתניהו
מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, המקורב לראש הממשלה, חתם על ההסכם עם המשטרה הלילה. לא יישא עונש מאסר או עבודות שירות, וככל הנראה גם לא ישלם קנס. פילבר יחל למסור את עדותו בתיק בזק כבר הבוקר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלמה פילבר בהארכת מעצר
צילום:

מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, חתם הלילה (בין שלישי לרביעי) על הסכם עד מדינה עם המשטרה והפרקליטות. במסגרת ההסכם צפוי פילבר, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו העצור כחשוד במסגרת תיק בזק, למסור פרטים נגד ראש הממשלה. בתמורה לא יישא פילבר עונש מאסר בפועל ועבודות שירות, וייתכן שגם לא ישלם קנס.

עדותו של פילבר צפויה לחזק את הראיות נגד כלל המעורבים בחקירה, בעיקר אנשי אלוביץ' ואנשי ראש הממשלה. הוא יחל למסור את עדותו לחוקרי המשטרה כבר הבוקר. פילבר הושעה מתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת לפני כארבעה חודשים. הוא יעיד בעיקר על הקשרים שקיים ראש הממשלה עם אנשי עסקים בתקופה ששימש שר התקשורת. 


ביומיים האחרונים ולאורך חקירתו אמר פילבר לחוקרים כי הוא חושב באמת ובתמים שלא עבר עבירות פליליות במסגרת תפקידו. לדבריו, הוא לא הבין שהדברים הם פליליים ועשה מה שהיה האינטרס של משרד התקשורת. למקורביו אמר מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, כי הוא מתכוון להציג את האמת כלשונה, וכי אינו מתכוון לחפות על מישהו ולומר בחקירה דברים שאינם נכונים, כדי לחפות על מישהו אחר.

פילבר עצור בפרשה ונחשב דמות מפתח מבחינת מערכת אכיפת החוק, בעיקר בכל הנוגע לקשריו של נתניהו כשר התקשורת עם אנשי עסקים ועסקאות תן וקח איתם, לכאורה. חתימת ההסדר יכולה להיות רלוונטית גם לתיקים נוספים, שכן פילבר הוזכר בהמלצות תיק 1000 כמי שנשלח מטעם נתניהו לעבוד מול מילצ'ן.


חבר הכנסת אורן חזן קרא הבוקר לראש הממשלה לצאת לנבצרות ולמנות לו מחליף. בראיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמר חזן: "כשאתה מסתכל על שלל הפרשות, כל ההתחפרות הזו של ראש הממשלה מול הר של עדויות וראיות, אחרי תקופה שבה עם ישראל נהנה מכהונתו אולי כדאי שיקבל החלטות נכונות. הייתי אומר לנתניהו שב עם מנדלבליט וקבל החלטות נכונות. הליך של נבצרות שבה תנועת הליכוד שקיבלה את המנדט להוביל את המדינה תמנה מישהו אחר. הממשלה מתוך חברי הליכוד צריכה לבחור ממלא מקום". חזן  הוסיף כי ישנם אחרים בליכוד שחושבים כמוהו ואינם מדברים. "בעבר אמרתי לנתניהו שבליכוד מכינים לו ממשלה חלופית אני חושב שזה המצב גם היום".

הפופולריים