פרקליטה של פוזננסקי-כץ: "צריך להיכנס לפרופורציות"

פרקליטה של השופטת: "צריך להיכנס לפרופורציות"
עו"ד ציון אמיר הסביר בכאן רשת ב' שאם ייחשפו כל המידע על ההתכתבות בין השופטת לחוקר, יתברר שלא מדובר באירוע יוצא דופן. "איש לא חושד שנפל דופי מהותי בהתנהלותה", טען אמיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ערן שחם שביט ורונית פזננסקי כץ
צילום:

עורך הדין ציון אמיר, פרקליטה של השופטת רונית פוזננסקי-כץ, אמר הבוקר (שלישי) כי יש צורך להיכנס לפרופורציות בכל הנוגע לפרשת המסרונים. בראיון לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' טען אמיר כי "אפשר היה לוותר על ההסתמסות הזאת או לומר שהיא לא ראויה. צריך היה לזהות את זה ברגע הקריטי ולסיים את זה".

הראיון המלא עם עו"ד ציון אמיר:

"היא עוברת תקופה קשה מאוד, ונמצאת בסיטואציה הזויה לגמרי שעומד מאחוריה דבר לא תקין", אמר אמיר. "הנציב שבודק את העניין שמע אותה אתמול וקיבל עוד נתונים שהציבור לא ראה, אם ייתנו להם פומביות יבינו שלא מדובר במשהו יוצא דופן", הסביר.

פרקליטה של פוזננסקי-כץ פירט את הסיבה להתכתבות בין השופטת לעורך דין שחם-שביט: "אם הצדדים לא מודיעים לה בהתכתבויות שהם באים - אין מי שיודיע לה, אין תקציב. שני הצדדים ניסו לעשות את העבודה שלהם באופן מסודר. החוקר שיזם את המסרונים גרר אותה לתגובה צינית והיה אפשר להימנע מהם".

"לא הייתה התכתבות כדי לקבוע תוצאה", קבע עורך הדין. "אף אחד לא חושב שהיא עשתה תיאום עם נציג הרשות על תקופת מעצר, ואיש לא חושד שנפל דופי מהותי בהתנהלותה. נקרא לזה במרכאות או לא במרכאות טיפשות, אבל צריך להיכנס לפרופורציות".

עורך הדין דוד סבוראי, פרקליטו של עורך דין ערן שחם-שביט מהרשות לניירות ערך, טען שלדעתו נגרם נזק רגעי ומזערי. בראיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמר סבוראי לאריה גולן כי הוא "לא מוצא סיבה ששחם-שביט יקבל על עצמו דין שלא קיים ולא יעסוק בחקירה הזאת. אם אתה מבין שהציבור מתייחס לעובדות כהוויתן, אז האמון שלו לא נפגע ולא צריך להיפגע".

הראיון עם עו"ד דוד סבוראי בכאן רשת ב': 

"התיק עוסק בחקירה פלילית שהחלה ברשות לניירות ערך והמשכה היה בצוות מיוחד עם חוקרי יחידת להב 433, דבר שלקח את הסיפור לחקירה משטרתית של ממש", הסביר סבוראי. "היה מתח בריא בו מצד אחרי חוקרי הרשות חותרים לשימוש מתון יותר בכלי המעצר. השופטת הביעה את עמדתה בפני צוות החקירה, שלטעמה הם מבקשים ימי מעצר ארוכים מדי. בעקבות ההערה התקיימו דיונים, ומתוכם הביא שחם-שביט את עמדתו האישית שתאמה את עמדת השופטת".

עורך הדין ירון ליפשס, לשעבר יועץ משפטי ברשות לניירות ערך, התראיין גם הוא לתכנית וטען שנעשה שימוש סיטונאי במעצר כדי לשבור את החשודים. הוא גם יצא נגד הליך הארכת המעצר והסביר כי "הניסיון לשוות ולצייר את הליך הארכת המעצר כאילו זה הליך תקין של עשיית צדק פשוט לא נכון. זה סימפטום של הליך פגום מראשיתו ועד סופו ולא חריגה ממנו. זה לא הליך של צדק, אלא הליך של מראית פני הצדק".

הראיון המלא עם עו"ד ירון ליפשס:

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי למרות הפרשה מקורביה של השופטת טוענים שאין סיבה שהיא תתפטר. "בעלי עניין מנסים להכניס את השיחה למרחב לא מקובל. כשרואים את כל התכתובת מבינים את ההקשר המלא והכשר שלה", הסבירו המקורבים.

במסגרת הפרשה נחשפה התכתבות בווטסאפ בין השופטת פוזננסקי-כץ לנציג הרשות לניירות ערך בתיק בזק, עו"ד ערן שחם-שביט. בשיחה נראה שהשניים מתאמים לכאורה את הארכות המעצרים של חשודים בתיק. בעקבות חשיפת המסרונים, פוזננסקי-כץ הודיעה לנשיא בית המשפט השלום בתל אביב, השופט אביחי דורון, כי היא מבקשת להשתחרר מניהול התיקים הנוגעים לתיק בזק.

הפופולריים