פילבר מגיב לדברי נתניהו על עדי מדינה: "כל דבריי אמת"

פילבר מגיב למתקפה של נתניהו: "כל דבריי אמת"
מנכ"ל משרד התקשורת המורחק הדף את המתקפה של ראש הממשלה. "הוא לא משקר, עדותו כנה לחלוטין", אמרו מקורביו על דברי נתניהו, שטען כי מהלכים אימים על עדי מדינה ודורשים שישקרו עליו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלמה פילבר בהארכת מעצרו
צילום: צילום: פלאש 90

בעקבות דבריו החריפים של ראש הממשלה בנימין נתניהו על המשטרה ועדי המדינה, מכחישים היום (רביעי) מקורביו של שלמה פילבר את הדברים וטוענים  כי "עדותו כנה לחלוטין". בסביבתו של ניר חפץ ובמשטרה בחרו שלא להגיב.


מנכ"ל משרד התקשורת המורחק חתם על הסכם עד מדינה לפני כשבועיים, במסגרתו ימסור פרטים על ראש הממשלה. פילבר נחשב דמות מפתח מבחינת מערכת אכיפת החוק, בעיקר בכל הנוגע לקשריו של נתניהו כשר התקשורת עם אנשי עסקים. פילבר צפוי להעיד גם על קשרי נתניהו ו"ישראל היום", ולשפוך אור על מעורבות ראש הממשלה בנעשה בעיתון. בתמורה לעדותו, לא יישא עונש מאסר בפועל ועבודות שירות.

לאורך חקירתו אמר פילבר לחוקרים כי הוא באמת ובתמים חושב שלא עבר עבירות פליליות במסגרת תפקידו. לדבריו, הוא לא הבין שהדברים הם פליליים ועשה מה שהיה האינטרס של משרד התקשורת. למקורביו אמר מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, כי הוא מתכוון להציג את האמת כלשונה, וכי אינו מתכוון לומר בחקירה דברים שאינם נכונים, כדי לחפות על מישהו אחר.

נתניהו, שנמצא כעת בביקור מדיני בארצות הברית, פירסם לפני שעה קלה סרטון בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא תוקף את המשטרה בחריפות ויוצא נגד הסכמי עדי המדינה. "לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזו עבירה, מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו, אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד – לכלכו על נתניהו'".

הפופולריים