הפרקליטות: אין מקום להעמיד לדין את בנצי גופשטיין על עמידה בראש ארגון פשיעה

"בנצי גופשטיין לא יואשם בניהול ארגון פשיעה"
בג"ץ הודיע כי לא יתערב בהחלטת הפרקליטות שלא להוסיף עוד התבטאויות לכתב החשדות נגד יו"ר להב"ה, מעבר לשש שכבר נבחנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנצי גופשטיין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הפרקליטות הודיעה היום (רביעי) במהלך דיון בבג"ץ כי אין כוונה להעמיד לדין את יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, בגין עבירה של עמידה בראש ארגון פשיעה. נציגת הפרקליטות הבהירה בדיון כי העבירות שבגינן נשקלת העמדתו לדין של גופשטיין הן הסתה לאלימות ולגזענות, בגין שש התבטאויות מסיתות שהשמיע בשנים האחרונות.

בשבוע שעבר פרקליט מחוז ירושלים כבר ערך לגופשטיין שימוע לפני קבלת ההחלטה הסופית אם להגיש נגדו כתב אישום. ברקע, הגישו המרכז הרפורמי לדת ומדינה וארגונים נוספים עתירה לבג"ץ, שבה דרשו להורות לפרקליטות שתוסיף לכתב החשדות נגד יו"ר להב"ה עשרות התבטאויות שאותן אספו מהשנים האחרונות, ושלטענתם מהוות הסתה גם כן.

בדיון שהתקיים היום בעתירת הארגונים, הודיעו שופטי בג"ץ כי אין כוונה להתערב כעת בשיקול הדעת המקצועי של הפרקליטות בנושא, והמליצו לארגונים למשוך את העתירה. לצד זאת, בג"ץ ציין כי העתירה קידמה את טיפול הפרקליטות בנוגע לגופשטיין, והורה למדינה לשלם להם הוצאות משפט בסך 7,000 שקל.

האזינו לראיון עם גופשטיין בכאן רשת ב' באוקטובר האחרון:

בחודש נובמבר האחרון הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים כי  גופשטיין יועמד לדין בגין עבירות של הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור, וכן בשיבוש מהלכי משפט, בכפוף לשימוע. הפרקליטות מסרה את ההודעה על ההחלטה לבא כוחו של גופשטיין, לאחר שהתקבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ופרקליט המדינה, שי ניצן.

לפני כן, בסוף חודש אוקטובר, נעצר גופשטיין ביחד עם 14 פעילים נוספים בלהב"ה, בחשד לאיומים על ערבים. לפי המשטרה, הם נהגו לאיים על ערבים שקיימו קשרים עם נערות וצעירות יהודיות באמצעות אפליקציית המסרים "טלגרם".

 בראיון שהעניק אז לכאן רשת ב', גופשטיין הגיב על מעצרו והחקירה במשטרה ואמר כי היא הייתה "מעניינת ומצחיקה". לדבריו, הוא פועל בהתאם לחוק: "להגיד ליהודיה לא לצאת עם ערבים - זו לא עבירה. הם טוענים שאמרתי לה שלא טוב לצאת עם ערבים, ושסבא וסבתא שלה שבשמיים מאוד עצובים על זה שהיא יוצאת עם ערבי".

הפופולריים