רמי לוי נחקר בפרשת החשדות לשחיתות בעיריית ירושלים

רמי לוי נחקר בפרשת החשדות לשחיתות בעיריית י-ם
פרסום ראשון: איש העסקים נשאל על קשריו עם סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן, החשוד שעסק בענייניו של לוי - אף שנאסר עליו לעשות זאת בשל ניגוד עניינים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רמי לוי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרסום ראשון: איש העסקים רמי לוי נחקר השבוע באזהרה במסגרת חקירת פרשת החשדות לשחיתות בעיריית ירושלים - כך נודע היום (חמישי) בכאן חדשות. לוי נשאל על קשריו עם סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן, החשוד שעסק בענייניו של לוי, זאת על אף שנאסר עליו לעשות זאת בשל ניגוד עניינים.

בתום חקירתו שוחרר אש העסקים ללא תנאים מגבילים, מלבד איסור לשוחח על הפרשה עם שאר המעורבים. רמי לוי מכהן כחבר מועצה בסיעתו של ניר ברקת, בה חבר גם תורג'מן. 

לוי עוכב בספטמבר האחרון לחקירה במשטרה בחשד לעבירות של מרמה והפרת אמונים. בדצמבר החליטה המשטרה לסגור את התיק נגדו והודיעה כי לא נמצאה תשתית ראייתית.

מוקדם יותר פורסם כי המשטרה ביצעה האזנות סתר לתורג'מן, ולבנו איציק במסגרת פרשת השחיתות בעיר. השניים הוקלטו משוחחים על פעילותם למען מקורביהם. לפי החשד, תורג'מן האב קיבל טובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים תמורת קידום פרויקטים של אנשי עסקים בבירה. היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של השניים בחמישה ימים. גם מעצרו של משה הבא, שחשוד במתן שוחד לתורג'מן, הוארך בחמישה ימים. 

במשטרה חושדים עוד כי סגן ראש עיריית ירושלים המשיך לטפל בענייניו של מקורבו, איש העסקים רמי לוי, למרות שנאסר עליו לעשות כן בשל ניגוד עניינים. ביום ראשון החרימה המשטרה מהעירייה מסמכים הנוגעים לקרקעות בבעלות לוי בשכונת תלפיות בעיר.

מוקדם יותר השבוע, המשטרה פשטה על העירייה והחרימה מסמכים וקלסרים רבים הנוגעים להליכי תכנון ובנייה. כמו כן, בלשי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 אספו מסמכים מקומת ההנהלה של העירייה. בנוסף מסרה המשטרה כי "נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת". בחקירה משתתפות גם רשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

הפופולריים