הפרקליטות ביקשה להגביל גישה לשני אתרים ישראליים בגין פרסום שירותי זנות

הפרקליטות: להגביל גישה ל-2 אתרים שפרסמו זנות
הבקשה הועברה לבית המשפט המחוזי בתל אביב הודות לשינוי בחוק, המאפשר לפעול גם נגד אתרים שמאוחסנים על גבי שרתים מחו"ל: "צעד חשוב למיגור תעשיית הזנות הנצלנית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: אי-פי

הפרקליטות הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב שתי בקשות להגבלת גישה נגד אתרי אינטרנט ישראליים המפרסמים שירותי זנות. מדובר בבקשה הראשונה מסוג זה מאז התיקון שבוצע בחוק בנושא, המאפשר לתובע מסמך לבקש מבית המשפט המחוזי לחסום את הגישה גם לאתרים המאוחסנים על גבי שרתים בחו"ל, ונכנס לתוקף בחודש ספטמבר שעבר.

שני האתרים המדוברים נחשבים לבעלי תפוצה רחבה, ובמחלקת הסייבר של הפרקליטות, שהגישה את הבקשות, ציינו כי הם זכו למאות אלפי כניסות מישראל בלבד. האתר הראשון מאוחסן על גבי פלטפורמת אירוח ישראלית, ובפרקליטות ביקשו להסירו לחלוטין. האתר השני מאוחסן על פלטפורמה זרה, ועל פי החוק, הבקשה נוגעת להגבלת הגישה אליו של משתמשים מישראל.

"תופעת פרסום שירותי הזנות שכיחה מאוד באינטרנט, כך שכיום שירותי זנות נגישים לכל דרך האינטרנט באמצעות חיפוש פשוט במנוע חיפוש, ובמסגרת אתרי אינטרנט גדולים, רחבי תפוצה, ובעברית", נמסר מהפרקליטות. מנהל מחלקת הסייבר, ד"ר חיים ויסמונסקי, הדגיש כי ישנה כוונה "להרחיב את השימוש בסעדים הקיימים על פי החוק החדש, וזאת כחלק מתפישת ההפעלה של הפרקליטות בתחום המאבק בפשיעה המקוונת".

בדיון שנערך בכנסת לפני כשבוע וחצי חשפה המשטרה כי המליצה לחסום 38 אתרי אינטרנט שניתן להגביל את הגישה אליהם בשל התיקון לחוק, מתוך 700 שמופו בסך הכל. התיקון נכנס לתוקף בחודש ספטמבר האחרון.

עו"ד ניצן כהנא מהמטה למאבק בסחר בנשים ובזנות מסרה בתגובה להגשת הבקשות: "תעשיית הזנות הישראלית, שמגלגלת מעל 1.3 מיליארד שקלים בשנה, מבוססת בעיקר על פרסום ברשת האינטרנט. כך עלה כבר בסקר הלאומי של משרדי הרווחה ובטחון הפנים שפורסם בשנת 2016, ומנה 670 אתרי מין המפרסמים זנות לקהל הישראלי.

"באתרים המובילים פועלים עשרות אלפי משתמשים, שם מרגישים צרכני הזנות שהם חלק מקהילה, שם מעשיהם מתקבלים כנורמטיביים, שם לא פעם מקבל עידוד מי שמתדהר באלימות שהפעיל כלפי נשים בזנות, ולשם – מגיעים צעירים כדי ללמוד בדרך האיומה ביותר את רזיה של התעשייה הנצלנית הזו".

עו"ד כהנא בירכה על הצעד של הפרקליטות והוסיפה: "אין ספק שנעשה היום עוד צעד חשוב למיגור תעשיית הזנות הנצלנית. אני רוצה לברך את המשטרה והפרקליטות על מאמצם להגביל את הקלות בה פועלים סרסורים ומנהלי בתי בושת כדי להגדיל את רווחיהם על גבן של נשים בזנות. אך אבקש להזכיר כי מדובר רק בשניים מתוך אתרים רבים שאת הגישה אליהם יש להגביל, ויפה שעה אחת קודם".

הפופולריים