המשטרה מתנגדת לאפשר למטופלי קנאביס רפואי לנהוג

המשטרה מתנגדת לאפשר למטופלי קנאביס לנהוג
במשרד הבריאות הכריזו על תקנות חדשות שיאפשרו לנהוג כ-3 שעות אחרי נטילת החומר, אך באגף התנועה טוענים כי לא יוכלו לאכוף אותן: "מצב שעלול להציב בסכנת חיים ממשית את הנהגים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משטרת התנועה (ארכיון)
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

המשטרה מתנגדת לתקנות החדשות של משרד הבריאות, המתירות למטופלים בקנאביס רפואי לנהוג כשלוש שעות לאחר נטילת החומר. אף על פי שבמשרד הכריזו על התקנות כבר לפני כשבוע וחצי, הבוקר (ראשון) פורסם בכאן רשת ב' כי עדיין לא הושגו הבנות לגביהן עם אגף התנועה במשטרה.

הנימוק להתנגדות הוא טענת המשטרה כי לא יוכלו לאכוף את התקנות החדשות, שלפיהן ניתן יהיה לנהוג כשלוש שעות לאחר נטילת הקנאביס, וכן תוגבל כמות החומר הנצרכת שאחריה מותר לנהוג. התקנות אמורות להיכנס לתוקף 30 ימים לאחר החתימה עליהן.

כבר בחודש יולי האחרון כתבה המשטרה בנייר עמדה שהוציאה כי אין לאפשר למטופלים הצורכים קנאביס לנהוג, ואף קראה לבקש להתלות את רישיונם, על מנת שלא ייקחו על אחריותם סיכון מיותר לפגיעה בעצמם או באחרים. עוד נכתב אז כי 90% מנוטלי קנאביס ברישיון זקוקים לכמות גדולה של החומר, וכי נטילתו באופן רצוף גורמת להשפעה מתמדת על תפקודם ונהיגתם.

בתגובה לפרסום על התנגדותם לתקנות משרד הבריאות, מהמשטרה נמסר: "המשטרה הביעה התנגדות נחרצת למהלך שמוביל משרד הבריאות, לאור הממצאים המבוססים על המחקר והרפואה, שלפיהם קיימת השפעה פיזיולוגית משמעותית של נוטלי קנאביס על אופן נהיגתם, תוך השפעה משתנה בין אדם לאדם - מצב שעלול להציב בסכנת חיים ממשית את הנהגים עצמם ואת יתר משתמשי הדרך". כמו כן, במשטרה ביקשו להדגיש כי "נהיגה תחת השפעת סמים היא מעשה מסוכן, פסול ובלתי אחראי, גם כשמדובר בקנאביס רפואי".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המהלך ליישום התקנות החדשות ממשיך כרגיל בתיאום עם כל הגופים הרלוונטיים".

הפופולריים