נציגם לשעבר של מנדלבליט וריטמן מצטרף לצוות ההגנה של נתניהו

עוה"ד לשעבר של מנדלבליט הצטרף לצוות של נתניהו
עו"ד אייל כהן, שייצג את היועץ המשפטי לממשלה בפרשת הרפז וגם את ראש להב 433 היוצא, יצטרף לעורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד. מקורביו: "הוא למד את העובדות ויש לו אמון מוחלט בחפותו של ראש הממשלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורך הדין אייל כהן, שייצג בעבר את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיק הרפז, הצטרף היום (שלישי) לצוות ההגנה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כהן, שותף מייסד במשרד "כהן סטרשנוב לונדון", יצטרף לעורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד המייצגים כעת את נתניהו בתיקים שבהם הוא חשוד.

כהן ייצג את מנדלבליט בעת כהונתו כמזכיר הממשלה, ובסופו של דבר התיק נגדו בפרשת הרפז נסגר. בעבר ייצג גם את ראש יחידת להב 433 היוצא, ניצב רוני ריטמן, החשוד כי הטריד מינית קצינה שעבדה לצדו.

מקורביו של עורך הדין החדש בצוות ההגנה של נתניהו מסרו היום כי "משלמד את העובדות הנוגעות לתיקים בהם נחקר ראש הממשלה, הוא הגיע למסקנה שיש פער גדול בין הפרסומים עד כה לבין המציאות. יש לו אמון מוחלט בחפותו של ראש הממשלה והדברים יתבהרו בתקופה הקרובה".

אתמול קיימה המשטרה יום חקירות מרוכז של שמונה מהמעורבים בתיק 4000, ובראשם נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר - שנחקר לראשונה בפרשה תחת אזהרה.  החקירה של ראש הממשלה ארכה כארבע שעות במעונו שבירושלים, וחקירתם של בנו ורעייתו במשרדי יחידת להב 433 שבלוד הסתיימה לאחר כשש שעות.

דוד שרן, לשעבר ראש לשכתו של נתניהו, נחקר אף הוא כעד ללא אזהרה, אף על פי שהוגדר בהתחלה כחשוד בתיק. שרן הצטרף לעורך הדין איתן צפריר, מקורבו של נתניהו וחברו הקרוב של עד המדינה ניר חפץ, שנחקר גם כן. גם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', רעייתו איריס והמנכ"לית הפורשת סטלה הנדלר נחקרו.


במסגרת החקירה, שרה נתניהו סירבה להתעמת עם עדי המדינה שהגיעו לצורך כך למשרדי להב 433 בלוד, בטענה שעליה להתייעץ עם עורכי דינה טרם העימות. דין סירוב לעימות כדין שמירה על זכות השתיקה, וכלל לא בטוח שהמשטרה תקיים עימות כזה בעתיד.

סעיפי החשד המשפטיים נגד יאיר נתניהו הם סיוע ושותפות בשוחד, בנוסף לחשדות בשיבוש הליכי חקירה. מדובר בצעד משפטי מורכב ונדיר, שנועד לאפשר חקירה בנושא גם של מי שאינו עובד ציבור. מדובר בחדשות דומים לאלו המיוחסים לאמו, שרה נתניהו. אך החקירה נגדו התמקדה בחשד לשיבוש.

 

הפופולריים