חשד: רצחו מאבטח והציתו את גופתו בגלל סכסוך על מריחואנה

חשד: רצחו והציתו מאבטח בגלל סכסוך על מריחואנה
שני צעירים מהדרום חשודים שהכו את למוות את אדוונט שומונוב, ולאחר מכן העלו את גופתו באש בחורשה ליד שדרות. הם נעצרו אחרי שתועדו רוכשים חומר דליק. אחד מהם אמור היה להתגייס לצה"ל כעתודאי יום לאחר מעצרו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת אירוע רצח (ארכיון)
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה הודיעה היום (רביעי) כי פענחה את הרצח של אדוונט שומונוב, מאבטח בן 26 משדרות, שגופתו נמצאה שרופה לפני כחודש וחצי ביער איבים הסמוך לעיר. החקירה הובילה למעצרם של שני חשודים במעשה: אסף סויסה, תושב שדרות כבן 21, ומור מצלאווי, תושב באר שבע כבן 20. לפי החשד, הסיבה לרצח היא סכסוך שפרץ בין השניים לבין המאבטח על 75 גרם של מריחואנה שמכר להם קודם לכן.


אחד החשודים ברצח הוא עתודאי שאמור היה להתגייס לצה"ל יום אחרי שנעצר. הוא הודה ושחזר את המעשה. מהחקירה עולה כי השניים, שעבדו באותה התקופה כטכנאים בחברת הכבלים "הוט", הכו את שומונוב למוות, בין השאר באמצעות אבנים. לאחר מכן, הם גררו אותו לאורך כמה מאות מטרים עד לרכבו, וכשהגיעו לחורשה הציתו את הגופה – ועזבו את המקום.

הרצח פוענח הודות לתיעוד שהגיע למשטרה, ובו נראים החשודים סויסה ומצלאווי רוכשים חומר דליק בתחנת דלק, ככל הנראה כדי להצית את הרכב שבו נמצאה הגופה. עורך דינו של מצלאווי, אבי חימי, אמר בבית המשפט כי מרשו "נקלע לאירוע ונאלץ לשתף פעולה עם חברו", והוסיף:  "המשטרה הציגה סיפור מעשה שאותו אנחנו מכחישים מכל וכל. הוא עתודאי שהיה צריך להתגייס, בן למשפחה מפוארת".

לשני העצורים בחשד לרצח אין עבר פלילי, אך אחד מהם שוחרר בעבר מצה"ל בשל עבירות סמים. החשוד ששחזר את המעשה טען בחקירתו כי יום לאחר האירוע הוא השתתף במסיבת פורים, שבה סיפר לחבריו כי רצח מישהו, אך אלה לא האמינו לו. בני משפחתו של המאבטח טענו כי הרקע לרצח היה גם קשר רומנטי שקיימה חברתו עם אחד החשודים.

רב פקד מיכאל מיכאלי מימ"ר נגב, שחקר את הפרשה, אמר לכאן חדשות: "הם ביצעו את הרצח בהשפעת סכסוך על מריחואנה. זו אחת ההוכחות שאין דבר כזה סמים קלים, וכל סם יכול להביא למעשים מזוויעים. אין להם עבר פלילי, אבל אנחנו לא יודעים אם היו להם עבירות אלימות קודמות שלא הגיעו למשטרה".

הפופולריים