בג"ץ אישר את נתיחת גופת התינוק שטבע באשדוד

בג"ץ אישר את נתיחת גופת התינוק שטבע באשדוד
ערעור המשפחה נדחה למרות הפגנות החרדים ברחבי הארץ נגד הנתיחה. מעצרם של האב והאם הוארך בחמישה ימים. עורך דינם: "החלטה מצערת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עורכי דינם של הורי התינוק בבית המשפט העליון
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בג"ץ אישר היום (שלישי) את בקשת המשטרה לבצע נתיחה בגופת התינוק שטבע השבוע למוות בג'קוזי במלון באשדוד, זאת לאחר שדחה את ערעור המשפחה על קביעת בית משפט השלום באשקלון. לפי החלטת בג"ץ, "אין לשלול בשלב זה סיבת מוות נוספת על הסיבה שעלתה מגרסת ההורים".

לצד אישור הנתיחה, בג"ץ הורה למשטרה לעשות זאת בצורה הדרגתית לפי התחייבות המשטרה בנתיחה מקומית, ובנוכחות רופא מטעם המשפחה. השופטים גם הדגישו כי הם מייחסים חשיבות לטענות פרקליטי המשפחה על שמירת כבוד המת, אך החליטו כי אין מנוס מלהורות על נתיחת הגופה.

חרדים חוסמים את הרכבת הקלה בירושלים:


עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את המשפחה אמר בתגובה להחלטה: "יש להצטער על החלטת בית המשפט העליון, שפגע לא רק במשפחה וברגשות הציבור, אלא קודם כל בגופת תינוק בן חודש. ניתן היה, לדעתי, להסתפק בבדיקות אחרות ובחומר החקירה שקיים בתיק. אני סבור שידם של אנשי המכון לרפואה משפטית קלה, והם עורכים ניתוחים למתים אף במקום שאין צורך בכך".

מאז מות התינוק, קבוצות של חרדים קיימו הפגנות באשדוד, ירושלים ובית שמש נגד הכוונה לנתח את הגופה. היום חסמו עשרות חרדים את רחוב רבי יהודה הנשיא בבית שמש, ובירושלים מפגינים חסמו את תנועת הרכבת הקלה ברחוב בר לב ואת כיכר השבת. כוחות משטרה הדפו את המתפרעים.

אתמול מאות חרדים חסמו את צומת בר אילן בירושלים, וגרמו נזק לכמה אוטובוסים. במקביל, נחסם צומת בכיכר השבת וכן ציר נהר הירדן בבית שמש. עוד קודם לכן, הגיעו חרדים תושבי בית שמש להפגין מול תחנת המשטרה באשדוד.

בתוך כך, מעצרה של האם הוארך אתמול בחמישה ימים, כמו האב, והיא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית. עורך דינו של האב, החשוד בשיבוש הליכי חקירה, נדב גדליהו, אמר לכאן חדשות כי "אם יש שיבש, זה ברמה מינורית בלבד, מסיבות הומניות". שאר פרטי החקירה אסורים בשעה זו לפרסום.

מותו של התינוק אירע ביום שני האחרון בצהריים בבית המלון "מי-עמי". טביעתו התרחשה בג'קוזי של חדר ההורים. התינוק פונה על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א לבית החולים אסותא באשדוד, כשהוא במצב אנוש. למרות מאמצי ההחייאה, הצוות הרפואי בבתי החולים נאלץ לקבוע את מותו.

מנהל המלון, רוני איציק, סיפר על האירוע: "אנחנו ממש בשוק מהדבר הזה. המשפחה הגיעה לחגוג את חג הפסח, והאמא בחרה את החדר עם הג'קוזי. פתאום אני רואה כוחות של איחוד הצלה בכניסה למלון. הם עלו לחדר והתחילו לבוא אחד אחרי השני, אמבולנסים וניידות משטרה. בני המשפחה היו בשוק, האבא בכה, זאת טרגדיה. לפי מה ששמעתי, התינוק החליק לה מהידיים לתוך הג'קוזי".

הפופולריים