תיק בזק: ראש הממשלה, רעייתו ובנו יאיר צפויים להיחקר שוב

רה"מ, רעייתו ובנו יאיר צפויים להיחקר שוב
החקירה אמורה להתקיים בעוד שבועיים ולאור עוצמת הראיות בתיק, במשטרה ויתרו על עדים נוספים. לפני כשבועיים נחקרו בני משפחת נתניהו במקביל. יאיר נתניהו נחקר לראשונה תחת אזהרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם רעייתו ובנו יאיר
צילום: צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר צפויים להיחקר שוב בשבועיים הקרובים במסגרת תיק 4000 – תיק בזק. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו הבכיר מרדכי גילת בחדשות השבוע בכאן 11. עוד נודע כי לאור עוצמת הראיות בתיק, במשטרה ויתרו על עדים נוספים וכי מקצת המידע החדש שהתגלה במהלך החקירה, יישמר בשלב זה במגירה.


לפני כשבועיים נחקרו שמונה מהמעורבים בתיק 4000, בראשם נתניהו, רעייתו שרה ובנם יאיר, שנחקר לראשונה תחת אזהרה בפרשה. חקירת ראש הממשלה ארכה כארבע שעות במעונו שבירושלים, וחקירתם של בנו ורעייתו במשרדי יחידת להב 433 שבלוד הסתיימה לאחר כשש שעות.

אשת ראש הממשלה סירבה להתעמת עם עדי המדינה שהגיעו לצורך כך למשרדי להב 433 בלוד, בטענה שעליה להתייעץ עם עורכי דינה טרם העימות. סעיפי החשד המשפטיים נגד יאיר נתניהו הם סיוע ושותפות בשוחד, בנוסף לחשדות בשיבוש הליכי חקירה. מדובר בצעד משפטי מורכב ונדיר, שנועד לאפשר חקירה בנושא גם של מי שאינו עובד ציבור. מדובר בחדשות דומים לאלו המיוחסים לאמו.

כל החשודים המרכזיים בפרשה, כולל משפחת נתניהו ושאול אלוביץ', מבעלי השליטה בבזק, מכחישים את הטענות לקיום יחסי "תן וקח" עם אתר וואלה!NEWS  כמו גם את הטענה שלפיה אלוביץ' קיבל מיליארד שקלים כתוצאה מכך. משפחת נתניהו, מצדה, טוענת כי חפץ הפעיל לחץ עיתונאי על האתר על מנת שלא לפרסם כתבות ביקורתיות רבות נגד המשפחה, כפי שפעלו גם באתרים אחרים.

בנוגע להטבות הרגולטריות לבזק, קו ההגנה של המעורבים המרכזיים מתבסס על עדים ממשרד התקשורת וממשרד האוצר, שאומרים כי אין תועלת מהמיזוג בין בזק לבין יס. נתניהו הדגיש בנושא זה כי ייתכן שנעשו פעולות שניתן להתווכח עליהן בפן המקצועי, אך לא הייתה כל כוונה להיטיב עם מי מהמעורבים.

הפופולריים