טביעת התינוק באשדוד: האם חשודה בפלילים, מעצרה הוארך בשישה ימים

טביעת התינוק באשדוד: האם חשודה בפלילים
אביו של התינוק, שטבע למוות בתחילת החודש בג'קוזי במלון, יובא גם הוא להארכת מעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

מעצרה של אם התינוק שטבע למוות לפני כשבועיים בג'קוזי במלון באשדוד הוארך בהסכמה בשישה ימים. היא חשודה בפלילים. אביו של התינוק יובא בהמשך גם כן להארכת מעצר. שאר פרטי החקירה אסורים בשעה זו לפרסום.

בשבוע שעבר אישר בג"ץ את בקשת המשטרה לבצע נתיחה בגופת התינוק, לאחר שדחה את ערעור המשפחה על קביעת בית משפט השלום באשקלון. לפי החלטת בג"ץ, "אין לשלול בשלב זה סיבת מוות נוספת על הסיבה שעלתה מגרסת ההורים".

לצד אישור הנתיחה, בג"ץ הורה למשטרה לעשות זאת בצורה הדרגתית לפי התחייבות המשטרה בנתיחה מקומית, ובנוכחות רופא מטעם המשפחה. השופטים גם הדגישו כי הם מייחסים חשיבות לטענות פרקליטי המשפחה על שמירת כבוד המת, אך החליטו כי אין מנוס מלהורות על נתיחת הגופה.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את המשפחה אמר בתגובה להחלטה: "יש להצטער על החלטת בית המשפט העליון, שפגע לא רק במשפחה וברגשות הציבור, אלא קודם כל בגופת תינוק בן חודש. ניתן היה, לדעתי, להסתפק בבדיקות אחרות ובחומר החקירה שקיים בתיק. אני סבור שידם של אנשי המכון לרפואה משפטית קלה, והם עורכים ניתוחים למתים אף במקום שאין צורך בכך".

מאז מות התינוק, קבוצות של חרדים קיימו הפגנות באשדוד, ירושלים ובית שמש נגד הכוונה לנתח את הגופה. בשבוע שעבר חסמו עשרות חרדים את רחוב רבי יהודה הנשיא בבית שמש, ובירושלים מפגינים חסמו את תנועת הרכבת הקלה ברחוב בר לב ואת כיכר השבת. כוחות משטרה הדפו את המתפרעים. בנוסף, מאות חרדים חסמו את צומת בר אילן בירושלים, וגרמו נזק לכמה אוטובוסים. במקביל, נחסם צומת בכיכר השבת וכן ציר נהר הירדן בבית שמש. עוד קודם לכן, הגיעו חרדים תושבי בית שמש להפגין מול תחנת המשטרה באשדוד.

מותו של התינוק בן החודש אירע בתחילת החודש בבית המלון "מי-עמי". טביעתו התרחשה בג'קוזי של חדר ההורים. התינוק פונה על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א לבית החולים אסותא באשדוד, כשהוא במצב אנוש. למרות מאמצי ההחייאה, הצוות הרפואי בבתי החולים נאלץ לקבוע את מותו.

הפופולריים