תיק בזק: קו ההגנה של נתניהו - נתונים סטטיסטיים על הסיקור בוואלה

תיק בזק: קו ההגנה החדש של פרקליטי נתניהו
פרקליטיו של ראש הממשלה יציגו ניתוחים, שלפיהם סיקורו באתר שהיה שייך לשאול אלוביץ' - היה מאוזן. המשטרה מעוניינת לשוב ולחקור את נתניהו בשבוע שאחרי יום העצמאות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

צוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000 בוחן שימוש בניתוחים סטטיסטיים, המראים כי הסיקור שלו באתר וואלה לא היה מוטה בתקופה הנחקרת. קו ההגנה מבוסס בין השאר על ניתוחים סטטיסטיים של גופים עיתונאיים, בהם של אתר העין השביעית, קרן התחקירים וגלובס. הניתוחים הללו הראו, כי לא הייתה הטיית סיקור מובהקת לטובתו של ראש הממשלה בתקופה הנחקרת. 


פרט לכך עשוי צוות ההגנה של ראש הממשלה להזמין גם ניתוח עצמאי שיבצע גורם מקצועי. כל זאת במטרה לנסות ולהוכיח כי טענת הפרקליטות שאף הושמעה בבית משפט, ולפיה האתר הועמד לרשות נתניהו, אינה נכונה. בצוות ההגנה יטענו כי החשדות של גורמי רשויות האכיפה לגבי וואלה מסתמכות על עדויות של עובדים באתר, ובראשם המנכ"ל אילן ישועה, על לחצים שהופעלו עליהם ולא על מה שהופיע בסופו של דבר באתר – כלומר, על מבחן התוצאה.

בתוך כך, החקירות בתיק 4000 צפויות להתחדש בשבוע שאחרי יום העצמאות. זהו המועד שבו המשטרה מעוניינת לחקור את ראש הממשלה ואת רעייתו שרה נתניהו. עם זאת, מגעים לתיאום מועד לחקירות טרם החלו.

הפופולריים