"חיזיון אלוהי": אם התינוק שטבע באשדוד חשודה ברצח

"חיזיון אלוהי": אם התינוק שטבע חשודה ברציחתו
האם, בת 28 מבית שמש, הודתה כי הטביעה את בנה בן החודש לפחות ארבע פעמים משום שביקשה להטביל אותו. היא מאושפזת במוסד פסיכיאטרי ובמשטרה מבקשים להאריך את מעצרה. אביו של התינוק שוחרר ואינו חשוד ברצח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלון "מי עמי" באשדוד בו מת התינוק
צילום: צילום: פלאש 90

אמו של התינוק שטבע למוות לפני כשבועיים בג'קוזי בחדר מלון באשדוד חשודה ברציחתו, לאחר שהודתה כי הטביעה אותו - כך התיר היום (ראשון) בית משפט השלום באשקלון לפרסם. האם, בת 28 מבית שמש, אמרה לחוקרים כי הטביעה את בנה בן החודש בחדר מלון "מי עמי" לפחות ארבע פעמים עד שמת, בזמן שחוותה "חיזיון אלוהי", לדבריה. חוות דעת פסיכיאטרית קבעה שהיא איננה אחראית למעשיה ולא כשירה לעמוד לדין. במשטרה אומרים כי יותר מעשרה אנשים מעורבים בפרשה.

האם, שאושפזה בינתיים במוסד פסיכיאטרי בבאר שבע, ביקשה במפורש חדר עם ג'קוזי בכניסה למלון. היא אמרה לחוקרים כי בעת המעשה שמעה את אלוהים, וכי התינוק אמור היה לצאת מהמים "כמו משיח בן דוד". לטענתה, שמעה את בועות הג'קוזי קוראות לה. במשטרה ביקשו היום מבית המשפט להאריך שוב בעשרה ימים את מעצרה. 

ביום שישי האחרון נערך עימות בינה לבין האב, שבו היא ניקתה אותו מכל חשד - והוא אינו חשוד ברצח. עם זאת, האב הציג את הרצח כתאונת טביעה וניקז את המים מהג'קוזי. מוקדם יותר הוא שוחרר ממעצר.

קרובת משפחתה של האם סיפרה כי "היא הייתה במצב נפשי קשה גם אחרי הלידה הראשונה. היא חוותה דיכאון שלאחר הלידה וקיבלה טיפול רפואי. שוחחתי איתה לילה לפני שנסעו למלון באשדוד והיא נשמעה מוזר״. עורכת דינה של החשודה אמרה שמיד לאחר הרצח היה ניכר שהיא מעורערת ולא כשירה נפשית.

המשפחה, מאזור בית שמש, הגיעה לנפוש באשדוד בחג הפסח. פרמדיקים של מגן דוד אדום הוזעקו לבית המלון ומצאו את התינוק במצב אנוש כשאביו מבצע בו החייאה. הם פינו את התינוק, תוך כדי פעולות החייאה, לבית החולים אסותא בעיר, שם נאלצו לקבוע את מותו. 

כיממה לאחר מות התינוק, קבע בית המשפט באשקלון כי המשטרה יכולה לבצע נתיחה בגופה. המשפחה ערערה לבג"ץ על ההחלטה, אך הערעור נדחה. לפי החלטת בג"ץ, "אין לשלול סיבת מוות נוספת על הסיבה שעלתה מגרסת ההורים".

לצד אישור הנתיחה, בג"ץ הורה למשטרה לעשות זאת בצורה הדרגתית לפי התחייבות המשטרה בנתיחה מקומית, ובנוכחות רופא מטעם המשפחה. השופטים גם הדגישו כי הם מייחסים חשיבות לטענות פרקליטי המשפחה על שמירת כבוד המת, אך החליטו כי אין מנוס מלהורות על נתיחת הגופה.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את המשפחה, אמר בתגובה להחלטה: "יש להצטער על החלטת בית המשפט העליון, שפגע לא רק במשפחה וברגשות הציבור, אלא קודם כל בגופת תינוק בן חודש. ניתן היה, לדעתי, להסתפק בבדיקות אחרות ובחומר החקירה שקיים בתיק. אני סבור שידם של אנשי המכון לרפואה משפטית קלה, והם עורכים ניתוחים למתים אף במקום שאין צורך בכך".

מאז מות התינוק, קבוצות של חרדים קיימו הפגנות באשדוד, ירושלים ובית שמש נגד הכוונה לנתח את הגופה. הלווייתו של התינוק התקיימה לפני כשבוע בירושלים, לאחר נתיחת הגופה. גם במהלך הלוויה התקיימו הפגנות והתפרעויות, וקבוצה של חרדים קיצונים חטפו את גופת התינוק מהאמבלונס של זק"א לפני קבורתו.

הפופולריים