היועמ"ש צפוי לזמן את השר חיים כץ לשימוע לפני כתב אישום

מסתמן: השר כץ יזומן לשימוע לפני כתב אישום
טיוטת כתב האישום בתיק שהתנהל נגד כץ ברשות לניירות ערך צפויה לכלול חשדות לעבירות מטוהר המידות - או הפרת אמונים או שוחד. החשד נגד השר בפרשת התעשייה האווירית לא צפוי, בשלב זה, להתפתח לכתב אישום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר חיים כץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לזמן בשבועות הקרובים את שר העבודה והרווחה חיים כץ לשימוע לפני כתב אישום, במסגרת החקירה נגד כץ שהתנהלה ברשות לניירות ערך. כך פורסם אמש (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11.


למרות שמדובר בתיק שהחל בחשדות לעבירות כלכליות של מידע פנים, טיוטת כתב האישום צפויה לכלול חשדות לעבירות מטוהר המידות - או הפרת אמונים או שוחד. חלק מהעיכובים שהיו עד כה בבתיק נבעו, בין השאר, מדיונים בתוך הפרקליטות אם החשד נגד כץ לקבלת טובת הנאה תמורת קידום חקיקה יוגדר כחשד לשוחד, או שיוגדר כחשד להפרת אמונים. כך או כך, אחת העבירות האלה צפויה להיכלל בטיוטת כתב האישום.

צעד של הגדרת קבלת טובה תמורת חקיקה כעבירה של טוהר המידות, יהיה חריג מאוד ויכול להשליך גם על תיקים נגד חשודים אחרים. השר כץ הכחיש את כל החשדות ואמר כי כל ההחלטות היו מטעמים עניינים והליכים תקינים.

במקביל, החשד נגד השר כץ בתיק התעשייה האווירית נחשב לחזק פחות, ולא בטוח בשלב זה אם יבשיל כלל לשימוע. לפני יותר מחודשיים המשטרה הודיעה רשמית כי נמצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של שר הרווחה חיים כץ בפרשת התעשייה האווירית. לפי הודעת המשטרה, ממצאי החקירה מצביעים על דפוס פעולה שיטתי ומתוכנן של מעורבים בפרשה שפעלו כדי לקדם תועלת אישית. מלבד כץ, הומלץ להעמיד לדין גם בכירים בתעשייה האווירית, בהם יו"ר ועד העובדים אהוד נוף, חבר הדירקטוריון אמל אסעד, בכיר הוועד, אלי כהן, וחשודים נוספים.

"השר כץ ואחרים, ביניהם בכירי ועד העובדים בתעשייה האווירית, פעלו בקרב עובדי החברה לתועלתם האישית. בתמורה לסיוע מצד מספר חברי וועד, סיפק השר תפקידים נושאי שכר, מחוץ ובתוך התעשייה האווירית", אמרו במשטרה. בנוסף, כץ חשוד שהפר את הנחיית היועץ המשפטי לממשלה כשפעל למינוי יו"ר דירקטוריון והתערב בעניינים פנימיים של התארגנות העובדים בתעשייה האווירית.

הפופולריים