מחלוקות קשות בפרקליטות בנוגע להגשת כתב אישום נגד מרים פיירברג

ספק להגשת כתב אישום נגד ראשת עיריית נתניה
פרסום ראשון: למרות המלצת המשטרה להעמיד את ראשת עיריית נתניה לדין בגין שוחד, בפרקליטות מצאו קשיים ראייתיים בתיק. הפרקליטות: "יש דיונים יחד עם המשטרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרים פיירברג
צילום: צילום: פלאש 90

בפרקליטות קיימות מחלוקות קשות האם ניתן להגיש כתב אישום נגד ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג, במסגרת חקירת השוחד המתנהלת נגדה. המחלוקות נובעות בשל קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק, כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

החשדות נגד פיירברג עלו כשהתגלה, בין היתר, שראשת עיריית נתניה חתמה על היתרי בנייה של פרויקט, שבו הייתה לה בעלות על דירה באמצעות נאמן. לטענתה, החתימה שלה על האישור הייתה טכנית בלבד,  מבלי שידעה כי מדובר בפרויקט שקשור אליה.


כעת, בפרקליטות מצאו קושי ראייתי להוכיח את המודעות של פיירברג לקשר שלה אל הפרויקט אותו אישרה. קושי זה יצר מחלוקות בין כל גורמי האכיפה - גם בין המשטרה לפרקליטות, וגם בתוך הפרקליטות עצמה, וייתכן שבעקבות כך יידרשו השלמות לחקירה. עם זאת, נגד מרבית החשודים האחרים בתיק, הפרקליטות כן צפויה להגיש כתב אישום. 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "תיק החקירה נלמד. חומר חקירה רב ומשמעותי נוסף הועבר לפרקליטות בסוף שנת 2017. בימים אלה מתקיימים דיונים והתייעצויות לקראת קבלת החלטות בתיק, בשיתוף עם משטרת ישראל".

הפופולריים