בעקבות סרטון הירי בנגב: המשטרה עצרה אב ובנו

בעקבות סרטון הירי בנגב: המשטרה עצרה אב ובנו
השניים נעצרו לאחר פרסום הסרטון בו נראים רעולי פנים יורים באוויר, והוחרמו שני כלי רכב שתועדו בתקרית. ח"כ מאיר כהן: "התחושה היא שאין דין ואין דיין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: דוברות המשטרה
צילום: אחד מכלי הרכב שהוחרמו

אב ובנו מהכפר ואדי אל נעם שבפזורת רמת חובב שבנגב נעצרו אמש (ראשון) בעקבות הסרטון שבו נראים רעולי פנים יורים באוויר כחלק מחגיגות חתונה בשגב שלום. בנוסף לכך, הוחרמו גם ג'יפ וטרקטורון שתועדו בסרטון בו נראית הנסיעה הפרועה והירי. החתן יובא היום להארכת מעצר.

אביו של החתן אמר כי בנו היה אמור לצאת לירח דבש ונעצר על לא עוול בכפו. "הוא לא ירה ולא ראה מי ירה. התקשרתי למפקד התחנה כמה פעמים ואמרתי לו שיש יריות. אף אחד לא הגיע", אמר האב.

בן דודו של החתן אמר כי ככה חוגגים כבר שנים, גם בירדן וכי המשטרה יודעת ומסכימה בשתיקה. "מי אנחנו שנמנע מאנשים? המשטרה צריכה להגיע ולאבטח את החתונות".

בסרטון וידאו שצולם ביום שישי האחרון, נראים צעירים בנסיעה פרועה בכביש ראשי, כשהם יורים צרורות מנשק אוטומטי מחוץ לבאר שבע. בתיעוד ניתן לראות את מספרי המכוניות, וידוע היכן התרחשה החתונה - אך המשטרה פעלה בנושא רק אתמול אחר הצהריים.

תיעוד המעצר בנגב: 


חבר הכנסת מאיר כהן, המתגורר בדימונה, סיפר בראיון לתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' כי הוא לא מופתע מהתקרית. "אני באופן אישי נתקל בדברים מהסוג הזה כשאני נוסע בכבישים. מדינת ישראל ויתרה על הנגב, בפזורה יש תחושה של המערב הפרוע", אמר כהן. "אנחנו צריכים להתנהל ביישובים האלו כמו מדינה ריבונית".

"אני מבין את תושבי המרכז שמגלים את הנגב דרך הטיולים שהם עושים בג'יפים להם בוודיות היפות, הם לא חיים כאן. התחושה היא שאין דין ואין דיין", הדגיש.

האזינו לראיון המלא עם ח"כ מאיר כהן:

טומאן אבו רקייק, ראש מועצת תל שבע הסביר הבוקר בראיון לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' שמדובר באירוע שגרתי. "זה אירוע מוכר לנו, זה לא דבר מוזר. המשטרה חסרת אונים מול זה, ולמועצה אין את הכלים להתמודד עם זה. הסברנו לתושבים שזה דבר מגונה וחמור מאוד ויכול לפגוע בהם".

"כל הזמן בישיבות עם המשטרה התלוננו על הירי בתוך היישובים בחתונות וצריך לטפל בזה. המשטרה לא יכולה לשלוט על הדברים האלו. הם דיברו שצריך שיתוף פעולה בין המשטרה, המועצה והתושבים כדי להגיע לאדם שעושה את זה", הסביר אבו רקייק. "אם הסרטון לא היה מתפרסם אף אחד לא היה מדבר על זה. מה שראיתם מחוץ ליישוב, זה בכל חתונה".

הפופולריים