15 שנות מאסר לנהג משאית שהרג שלושה אנשים בצומת פורדיס

15 שנות מאסר לנהג שהרג 3 אנשים בצומת פורדיס
כמאל דיאב, תושב חיפה בן 63 הורשע שנהג במשאית תחת השפעת הירואין, חצה צומת באור אדום וגרם לתאונה. קרוב משפחה של ההרוגות: "גם אם הוא היה מקבל 40 שנים זה לא היה מכבה את האש בתוכי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כמאל דיאב בבית המשפט
צילום: צילום: באסל עוידאת, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) 15 שנות מאסר על כמאל דיאב, תושב חיפה בן 63 שהרג לפני כשנה וחצי שלושה בני אדם בתאונת דרכים בצומת פורדיס. דיאב הורשע שנהג במשאיתו בהשפעת סם הירואין, חצה צומת באור אדום ופגע במכונית פרטית וגרם למותם של שלושה נוסעים.

דיאב פגע ברכב בו היו אולגה אשקר, אנג'ליק נעים ובתה התינוקת מכוניתם התהפכה, הסתחררה ופגעה בחומה, והשלושה נהרגו. שני נוסעים אחרים שהיו במכונית נפצעו. כמו כן, הוטל על דיאב לשלם פיצויים למשפחות הקורבנות.

השופט דניאל פיש קבע שדיאב הפר כל אמת מידה של התנהגות סבירה. כמו כן הוא קבע שהעובדה שבחר לעלות על ההגה, למרות שהשתמש קודם לכן בסמים קשים, מעידה כי היה אדיש לאפשרות של תאונה קטלנית.

התאונה הקטלנית בפורדיס: צפו בכתבה מחדשות הערב

אלי וקילה, קרוב משפחתן של האחיות שנהרגו בתאונה הגיב לגזר הדין ומסר כי: "כמובן שציפינו להרבה יותר, אבל זאת החלטה חכמה של השופט. כל ההוכחות נגדו ועד היום הוא לא לקח אחריות. גם אם הוא היה מקבל 40 שנים זה לא היה מכבה את האש בתוכי ובתוך המשפחה. הלוואי והייתה לי את ההזדמנות לשבת איתו. אבל זהו, ההחלטה נתנה ואני מקווה שהוא ישב 15 שנה מלאות".

עו״ד מוחמד סביחאת, המייצג את דיאב הגיב: "אנחנו חשובים שהעונש מאוד חמור. ברגע שטענו לעונש הנאשם הביע חרטה למשפחה ועד היום הוא חי עם זה, בסוף אין מחלוקת שהיתה תאונה טראגית. אנחנו נשקול לערער. הוא לא עובר גמילה מסמים בתוך הכלא, והוא לא צורך הרואין. כל הבדיקות שלו יצאו נקיות".

הפופולריים