הורי מוחמד אבו חדייר תובעים את הרוצחים ביותר מ-5.6 מיליון שקל

הורי מוחמד אבו חדייר תובעים אזרחית את רוצחיו
ההורים הגישו תביעה אזרחית נגד יוסף חיים בן דוד ושניים נוספים שרצחו את בנם ביער ירושלים לפני כ-4 שנים, ודורשים בין השאר פיצוי על הסבל שנגרם למשפחה והחזר של הוצאות הקבורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוריו של מוחמד אבו חדייר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הוריו של הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדייר, שנרצח ביער ירושלים לפני כארבע שנים, תובעים את שלושת הרוצחים בסכום כולל של יותר מ-5.6 מיליון שקל – כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב'. התביעה האזרחית נגד יוסף חיים בן דוד, ושני הרוצחים הנוספים שהיו קטינים בעת המעשה, הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים.

בסכום התביעה של ההורים נכללים פיצוי על קיצור תוחלת החיים, פיצוי על הכאב והסבל שנגרמו למשפחת אבו חדייר כתוצאה מהרצח, הוצאות הקבורה, אובדן השתכרות וכן פיצוי כספים נוסף. בסך הכל, מסתכמת התביעה ביותר מ-5.6 מיליון שקלים.

בשבוע שעבר פורסם בכאן רשת ב' כי קרן קיימת לישראל החליטה שלא לאפשר למשפחתו של אבו חדייר להקים אנדרטה לזכרו במקום הרצח ביער ירושלים. בקרן נימקו את הסירוב בכך שמדיניות ההנצחה ביערות שונתה לאחרונה, כך שאין כוונה לאפשר הנצחה של בודדים באנדרטאות מפוזרות.

משפחתו של אבו חדייר, שהוכר על ידי המדינה כנפגע פעולות איבה, פנתה לקק"ל בבקשה להקים אנדרטה מאבן ביער שבו נרצח, לאחר כמה מקרים שבהם אלמונים פגעו בזרים שהניחה המשפחה וגם בתמונותיו של הנער שקרוביו תלו על העצים במקום. לטענת המשפחה, בקק"ל הביעו תחילה תמיכה ברעיון – אך התכנית לא התקדמה מאז.

מבדיקת כאן חדשות עולה כי בקק"ל התקבלה החלטה שלא להיענות לפניית משפחתו של הנער, אף שהודעה על כך טרם נמסרה. לפי המדיניות החדשה, לא תתאפשר הנצחה של בודדים – אזרחים או חללים - באנדרטאות מפוזרות, על מנת שלא להפלות בין משפחות שיש להן די אמצעים כדי להקים אנדרטה לבין כאלה שלא. במקום זאת, בקרן אומרים כי יוקמו קירות זיכרון מרוכזים עם שמות המונצחים.

בנוסף, הבוקר פורסם עוד בכאן רשת ב' כי אחד מרוצחיו של אבו חדייר שובת רעב זה עשרה ימים במחאה על תנאי כליאתו ובדרישה לקצוב את עונשו. הצעיר, שהיה קטין בזמן הרצח ונידון למאסר עולם, דורש להשוות את תנאיו לתנאי האסירים הביטחוניים הפלסטינים, שלהגדרתו זוכים לתנאים עדיפים על אלה של אסירים יהודים.

הפופולריים