עורך דינו של חפץ: "הדברים שנחשף אליהם הדירו שינה מעיניו"

"דברים שניר חפץ נחשף אליהם הדירו שינה מעיניו"
בראיון בלעדי לכאן רשת ב' אומר עו"ד אילן סופר המייצג את עד המדינה כי חפץ "לא שמר את תחושותיו בבטן". סופר הוסיף כי "חפץ הוא לא השחקן המרכזי בפרשה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר חפץ
צילום: צילום: פלאש 90

עורך הדין אילן סופר, המייצג את עד המדינה ניר חפץ, אמר הבוקר (חמישי) כי חפץ עזב את בית ראש הממשלה על רקע אי נוחות מההתנהלות שם. בראיון ראשון מאז חתם חפץ על הסכם עד מדינה בכאן רשת ב' הסביר סופר: "הוא לא השחקן המרכזי בפרשה".

האזינו לראיון המלא עם עו"ד סופר:

"הדברים שחפץ נחשף אליהם הדירו שינה מעיניו, והוא היה מנוע מלחשוף אותם לציבור. הוא לא שתק, לא אתייחס, אבל הוא לא שמר את תחושותיו בבטן", אמר סופר לתמר אלמוג ומוטי גילת. "יש איזו תפיסה שעד מדינה 'מטנף' על אנשים אחרים. המבחן הוא עניין אמירת האמת. כל עוד הוא מעיד אמת זה לא משנה אם הוא אומר את זה כנאשם, או שהוא עושה עסקת טיעון".

"לא בטוח שהנוכחות שלי בחדר החקירות הייתה באמת מועילה", אמר עורך הדין בנוגע לתלונותיו של חפץ על תנאי המאסר. "ניר חפץ לא טען נגד החוקר, הטענה היא שהסיטואציה של המאסר בשלב החקירה היא מאוד קשה. כשהאדם מופרד מהסביבה שלו, מוגבל בחירות שלו, מבלה את הלילה בתנאים איומים ונוראיים – אלה הנתונים שמפעילים את הלחץ על הנחקרים, ולאו דווקא החקירה עצמה".

"לא מצוקת החקירה ולא תנאי המאסר ואפילו לא אימת התוצאה שבהעמדתו לדין גרמו לו להפוך לעד מדינה", הסביר סופר את מניעיו של חפץ. "הוא עזב את משרד ראש הממשלה ב-2017, על רקע ביקורת לא פשוטה שהייתה לו. אי אפשר לפרט אבל מניח שבעתיד הדברים יפורסמו, והיה עתיד לבלות תקופה מאוד ארוכה במשפט שהוא נקלע אליו שלא בטובתו. חפץ לא הגורם המרכזי במשפט הזה ולא הגורם שבו מעוניינת מערכת החוק".

סופר התייחס גם למגעים להגעה להסדר עם שרה נתניהו בפרשת המעונות. "מתנהל פה משא ומתן, זו המשמעות האמיתית. כל אדם שנחשד בקבלת דבר במרמה היה שמח להחזיר ולסגור את התיק. היועץ המשפטי יתמודד עם הקושי לקבוע במה שונה דינה של נתניהו מדינם של אחרים".


"אני מעדיף שלא להשתמש בביטויים, אבל איו לי ספק שוינרוט היה שמח להציע את הפתרון הזה בשלב החקירה או בשלב השימוע. שאז גברה הגישה של 'לא היה דבר' או ש'מני נפתלי אכל את הארוחות'. כך שהוא נאלץ להציע את ההצעה הזו רק בשלב הזה. מאחר שאנחנו מתקרבים מאוד להגשת כתב אישום, מה שמשנה את מצב הדברים. מהיכרותי עם וינרוט, מניח שהוא לא חשב על הרעיון הזה לראשונה רק עכשיו".

הפופולריים