פרשת המעונות: גם עזרא סיידוף הגיש הצעה לפרקליטות לסגור את התיק נגדו

פרשת המעונות: סיידוף הגיש הצעה לסגירת תיקו
מכיוון שהסמנכ"ל במשרד ראש הממשלה לא הפך לעד מדינה נגד שרה נתניהו ולא חשוד שלקח לכיסו, ההערכה היא שהסדר עימו יכול להגיע עד כדי פרישה מתפקידו. בפרקליטות מתכוונים לקבל החלטה בעניינו רק אחרי ההכרעה בנוגע לרעיית ראש הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עזרא סיידוף
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הסמנכ"ל במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף הגיש לפרקליטות הצעה לסגור את התיק בעניינו בפרשת המעונות – כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. ההצעה התקבלה לאחרונה, ומכיוון שסיידוף אינו מתכוון להעיד נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ההערכה היא שהסדר עימו יכול להגיע עד כדי פרישתו מהתפקיד בתמורה לסגירת התיק.


עוד באותה הפרשה, הערב פרסם פרשן כאן חדשות מרדכי גילת בחדשות השבת כי לצד ההכרעה של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להגיש כתב אישום נגד שרה נתניהו – הגשת בקשה מצדה שנוגעת למצבה האישי המיוחד עשויה להפוך את החלטתו. אם אכן תוגש הבקשה, מנדלבליט ככל הנראה יסכים לקבור את התיק בכפוף לכך שנתניהו תחזיר כספים למדינה.


אתמול פורסם בחדשות השבוע כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ייאלץ להגיש כתב אישום נגד שרה נתניהו בתיק המעונות. במשרד המשפטים שללו הסדר של קנס כחלופה לכתב האישום. עוד פורסם כי אין בכוונת המשטרה להעמיד לדין את יאיר נתניהו, שנחקר בחשד לשיבוש הליכים בתיק 4000 – תיק בזק. אשתו ובנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנחקרו בסוף מרץ, לא השיבו לשאלות החוקרים בתיק בזק, ואף התנפלו עליהם בגידופים. מסתמן כי ההכרעה בכל תיקי נתניהו תידחה לחודשים אוקטובר – נובמבר.

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "לא נתייחס לדברים שמיוחסים לפרקליטות, והדברים שמיוחסים לגברת שרה נתניהו הם שקריים. כבר ראינו שאנשי תקשורת שמָציגים את עצמם כיודעי דבר צריכים אחר כך לאכול את הכובע".

הפופולריים