ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרו בלהב 433

ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרו בלהב 433
השניים, בנוסף לתשעה עובדי ציבור נוספים, חשודים בעבירות של גניבה, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. הם שוחררו בתום החקירה ללא תנאים מגבילים. ראש העיר ל'כאן חדשות' עם שחרורו: "אני מרגיש טוב מאד וכבר בבית. לא קרה כלום. מחר אני כבר חוזר לעירייה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
להב 433
צילום: צילום: פלאש 90

ראש עיר מצפון הארץ, סגנו ותשעה עובדי ציבור נוספים נחקרו היום (שני) ביחידת להב 433. הם חשודים במעורבות לכאורה בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. הם שוחררו בתום החקירה ללא תנאים מגבילים.

מהמשטרה נמסר כי החקירה נערכה לאחר מתן אישור פרקליטות המדינה. בראש העיר, סגנו ועובדי העירייה הוטח היום בחקירה כי הוציאו במרמה כספי עירייה. בין היתר בהוצאת כרטיסי תדלוק שלא כדין. 

החשודים הכחישו את החשדות. ראש העיר אמר בתגובה ל'כאן חדשות': "אני מרגיש טוב מאד וכבר בבית. לא קרה כלום. מחר אני כבר חוזר לעירייה".

בתגובה לחקירה מסרה התנועה לאיכות השלטון כי "כשמועד הבחירות לרשויות המקומיות הולך ומתקרב, קוראת התנועה שוב לפרקליטות המדינה לקבל החלטת תובע בהקדם בנוגע למספר ראשי עיר מכהנים, שהמלצות המשטרה בעניינם הועברו לפרקליטות אך טרם התקבלה הכרעה בעניינם".

אתמול עצרה המשטרה עשרה חשודים, ובהם שני בכירים בעיריית בית שמש, בחשד לפרשת שחיתות בהיקף גדול. על פי החשד, המעורבים קיבלו שוחד בתמורה להטבות נדל"ן לאנשי עסקים. החשודים קיבלו לכאורה במסגרת תפקידם טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים ובניגוד לחוק.

לפני כחודש נעצר ראש מועצת חבל מודיעין שמעון סוסן בחשד לקבלת שוחד. המשטרה מייחסת לו קבלת טובות הנאה מחשודים שזכו במכרזים למועצה. נציג המשטרה רז חורש ציין כי הוא מעורב במספר רב של אירועים. סוסן משתף פעולה בחקירה וטוען כי פעל כחוק ומעולם לא קיבל טובות הנאה.

הפופולריים