דן תורג׳מן הוא השחקן שנעצר אתמול בחשד לביצוע עבירות מס

דן תורג׳מן הוא השחקן שנעצר בחשד לעבירות מס
תורג'מן חשוד שלא דיווח על הכנסות בסך שלושה מיליון שקלים ושוחרר בתנאים מגבילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דן תורג'מן
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

דן תורג'מן הוא השחקן שנעצר אתמול בחשד לעבירות מס, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. תורג'מן חשוד בהעלמת הכנסות בסך של למעלה משלושה מיליון שקל. שופט בית משפט השלום בתל אביב דניאל הורוביץ נעתר לבקשת רשות המסים וקבע לתורג'מן שחרור בתנאים מגבילים, בין היתר, ערבות עצמית של 350 אלף שקל, ערבות צד ג' בסך 50 אלף שקל והפקדת 20 אלף שקל במזומן.

שחקן התיאטרון והקולנוע עוסק בשיווק ויזמות קרקעות, בעל חברת ת.ד.ע הפקות בע"מ ומחזיק ב-30% בחברת מלון כנרת ספא בע"מ. ממידע שנאסף ביחידה החוקרת ומניתוח חשבון הבנק של תורג'מן, עלה החשד כי בשנים 2011-2010 קיבל שלושה מיליון שקל שלא דווחו בדוח האישי שלו או בדוחות החברות שבבעלותו.

במהלך החקירה הגלויה נתגלו בביתו של תורג'מן מסמכים המעידים כי נחתמו חוזים רבים בינו לבין אנשים שונים, שרכשו קרקעות בבית אריה. בחוזים הוא מתואר כיזם בניה, אך בחקירתו טען תורג'מן שהיה מעורב באופן מינורי בבניית בתים בבית אריה. עוד עולה מבקשת המעצר, כי הוא חשוד שקיבל לידיו כספים רבים - מבלי שמסר חשבונית וזאת למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד לקוחותיו לקבלת חשבוניות בעבור כספים שהועברו אליו. בנוסף, חשוד תורג'מן כי בשנים 2017-2014, הפיק הכנסות חייבות משכירות בסכום מצטבר של 576 אלף שקל.

עורך דינו של תורג'מן ציון אמיר אמר כי "לא הייתה שום סיבה לבוא לבית המשפט, איש לא ביקש לעצור אותו, רשויות האכיפה לא ביקשו לעצור אותו, הן ביקשו לשחרר אותו ולהותיר אותו משוחרר כפי שהיה כל חייו והם יכלו לעשות את זה אצלם. אני חשוב שהפרקטיקה הזאת בעייתית. יש לי כבוד גדול לרשויות האכיפה וגם לרשות המסים, היה אפשר לחסוך את המעמד הזה. חשוב מאוד שרשויות המס ייבדקו את הדברים יבינו שלא רק שלא כצעקתה אלא שמדובר באדם שמקפיד למלא אחרי הוראות החוק באופן מסודר, כך גדל וכך התחנך".

הפופולריים