תנ"צ בני אבליה: "מאחורי ההפגנות בחיפה עומדים גורמים בעלי אינטרס זר"

"מאחורי ההפגנות עומדים גורמים בעלי אינטרס זר"
מפקד מרחב אשר במחוז חוף סיפר בכאן רשת ב' כי קרוב ל-90% מהמפגינים לא היו מחיפה, אלא הגיעו מכפרים. על טענות ג'עפר פרח: "משוללי יסוד, יש כאן צביעות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההפגנה האלימה בחיפה
צילום: צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

מפקד מרחב אשר במחוז חוף של משטרת ישראל, תת ניצב בני אבליה, סיפר היום (שני) כי קרוב ל-90% מהאנשים שהגיעו להפגנה האלימה בחיפה, לא היו תושבי העיר. "אלה אנשים שהגיעו מכפרים שבאו להלהיט ולהתסיס", אמר אבלייה בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' והוסיף כי מאחורי ההפגנות האלה עומדים גורמים בעלי אינטרס זר.

הריאיון המלא עם תת ניצב בני אבלייה:

אבלייה התייחס גם לטענות של מנכ"ל ארגון "מוסאווה", ג'עפר פרח, כי שוטר שבר לו את הרגל ואמר כי דבריו של פרח משוללי כל יסוד: "הוא טוען לאלימות של שוטרים – יש כאן צביעות לשמה. לא ייתכן שבן אדם מגיע שמגיע עם כמה עשרות אנשים במטרה להשתתף בהפגנה אלימה - בה הם הורסים, משחיתים ציוד ציבורי, ציוד פרטי, זורקים אבנים על שוטרים, תוקפים שוטרים – מתנהגים באלימות ובאים בטענות לאלימות המשטרה".

"פרח היה משתתף פעיל בהפגנה האלימה. כל מסכת העובדות שקרו לא מראות שום קשר לפציעה שלו. לא הייתה כאן מחאה לגיטימית, הייתה כאן הסתה, התססה שמשרתת אינטרסים זרים ומנסה לפגוע בשגרת החיים בחיפה ובמרקם החיים הייחודי בה. אם השוטר שבר לפרח את הברך, זה לא תקין והוא ייתן את הדין", אמר תת ניצב אבלייה.

הריאיון המלא עם השופט בדימוס האשם ח'טיב:

השופט בדימוס האשם ח'טיב, שהיה חבר בוועדת אור לחקירת אירועי אוקטובר 2000, אמר במשדר כי כל החקירות שעשתה המחלקה לחקירות שוטרים בשנים האחרונות בעניין אלימות שוטרים נגד אזרחים ערבים לא הוסיפו אמינות לגוף זה בעיני המגזר הערבי. לדברי ח'טיב, שהיה שופט בבית המשפט המחוזי בנצרת, אם יתברר שאכן נהג שוטר באלימות בפרח לאחר שנעצר וגרם לשבר ברגלו, יש להפסיק את שירותו במשטרה ולהעמידו לדין.

הפופולריים