המחאות בחיפה: מח"ש בודקת את מצלמות האבטחה של תחנת המשטרה

המחאה בחיפה: נבדקו מצלמות האבטחה בתחנת המשטרה
ג'עפר פרח, שטוען כי רגלו נשברה ממכות של שוטר, מסר היום את עדותו. השוטר וחבריו מכחישים כי הוכה. גורמים פוליטיים וחברתיים בחיפה מנסים להרגיע את השטח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחת ההפגנות בחיפה
צילום: צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

במחלקה לחקירות שוטרים החלו בבדיקת הטענות על האלימות שהופעלה נגד מפגינים, במסגרת המעצרים בהפגנת ההזדהות עם עזה בחיפה ביום שישי האחרון. החוקרים לקחו את מצלמות האבטחה של תחנת המשטרה בעיר, שם טען מנהל מרכז מוסאווא ג'עפר פרח כי שוטר שבר את רגלו.

לדברי פרח, האירוע התרחש באזור הכניסה לתחנה, בקומה הראשונה - באזור שאמור להיות מצולם. לפיכך, במח"ש מקווים כי יגיעו לחקר האמת באמצעות המצלמות שנלקחו.


השוטרים שהיו מעורבים באירוע, תושאלו על ידי מפקדיהם טרם החקירה. השוטר שפרח טען כי בעט בו - הכחיש את קיום האירוע ואת הקשר לפציעה. גם השוטרים האחרים ציינו זאת, והם יתושאלו במח"ש בימים הקרובים.

היום בצהריים הגיעו חוקרי מח"ש לפרח, ששוחרר הבוקר מהמעצר ומבית החולים, וגבו את עדותו על האירועים. מחר יתייצב במשרדי מח"ש בנו ביסאן, שגם הוא נעצר בהפגנה ביום שישי.


בתוך כך, גורמים פוליטיים וחברתיים בחיפה מנסים להוריד את המתיחות בעקבות המחאות בעיר. לצד הניסיונות להוריד את גובה הלהבות, בעיר נשמעת ביקורת על העובדה כי בהפגנות שהתקיימו אתמול השתתפו פעילי ימין קיצוני, שקיללו את מפגיני השמאל ואת אנשי התקשורת.

הבוקר הורה בית משפט השלום בחיפה על שחרורם של 19 העצורים בהפגנה, בניגוד לדעת המשטרה. השופט קבע כי מדובר ב"אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי", ושחרר אותם בתנאים מגבילים – בתנאי שלא ישתתפו במחאות בימים הקרובים.

הפופולריים