סניגוריו של חסן התלוננו נגד התובעים: "פעולות שגובלות בשיבוש המשפט"

אחרי הזיכוי: סניגורי חסן התלוננו נגד התובעים
עורכי דינו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר הגישו תלונה ליועץ המשפטי לממשלה נגד הפרקליטים במשפט שבו זוכה לאחרונה: "הכניסו במזיד טענות חסרות בסיס לכתב האישום, ונתנו גיבוי לשקרים של עדים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון חסן בבית המשפט
צילום: צילום: פלאש 90

סניגוריו של אלון חסן הגישו תלונה ליועץ המשפטי הממשלה נגד התובעים במשפט שבו זוכה לאחרונה מסעיפי האישום נגדו, כך נודע היום (שלישי) לכאן חדשות. בפנייתם ליועץ, טוענים עורכי הדין עמיחי חביביאן וצחי יונגר כי פעולותיהם של שני הפרקליטים מפרקליטות מחוז הדרום "גובלות בשיבוש הליכי משפט וחקירה".

בין השאר, הסניגורים טוענים כי התובעים בתיקו של חסן לא הורו למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לחקור מעשה פלילי של חקירת סרק, שעליה הורה בזמנו רפ"ק ערן מלכה. עוד נכתב כי הפרקליטים "הכניסו במזיד לכתב האישום טענות חסרות כל בסיס ראייתי, ונתנו גיבוי לשקרים של עדים במהלך המשפט". באי כוחו של חסן ציינו בפנייה ליועץ המשפטי כי בשל חומרת הטענות, יש לבדוק את התלונה באופן מיידי.

לפני כחודשיים בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה את חסן, לשעבר יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, במשפט השוחד נגדו. חסן, יחד עם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, ובן דודו דוד חסן, הואשמו שניהלו מערכת של סחיטה באיומים, וניצלו לשם כך את הנמל. כך, על פי האישומים, גרפו השניים עשרות מיליוני שקלים בתוך שלוש שנים בלבד.  

לפני כשבוע וחצי הפרקליטות הגישה לבית המשפט העליון ערעור נגד זיכויו של חסן. המדינה הדגישה כי עיקר הערעור הוא בטענה שלפיה המעשים שבית המשפט המחוזי קבע כי בוצעו על ידי חסן ובן דודו, דוד חסן, מהווים עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.  

בעקבות הערעור על הזיכוי, חסן עצמו תקף בחריפות את הפרקליטות בריאיון שהעניק לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב'."יש פה רדיפה אישית נגדי. מהיום הראשון. אין בולט מזה", האשים חסן. "השופט אמר שהפרקליטות תפרה לי תיק. האמנתי שהם ילמדו את הלקח ויסיקו את המסקנות שלהם. הם מנצלים את הכוח שלהם לרעה".

הפופולריים