4 חודשי מאסר למנכ"ל "בחדרי חדרים" לשעבר: "ניצל מצוקת מתלוננים"

4 חודשי מאסר למנכ"ל "בחדרי חדרים" לשעבר
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עונש מאסר בפועל על גיא כהן, שהורשע בביצוע עבירות סחיטה באיומים ומרמה. הוא נעצר ב-2012 ובדצמבר 2017 הודה במעשיו במסגרת הסדר טיעון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנכ"ל "בחדרי חרדים" לשעבר, גיא כהן
צילום: צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שני) ארבעה חודשי מאסר בפועל על גיא כהן, מי שהיה מנכ"ל אתר "בחדרי חרדים", והורשע בביצוע עבירות סחיטה באיומים ומרמה. כהן נעצר ב-2012 ובדצמבר 2017 הודה במסגרת הסדר טיעון שניהל את האתר תוך שנהג לסחוט כספים מלקוחות תמורות הסרת פרסומים מכפישים באתר. סמנכ״ל הפרסום באתר הודה גם הוא בעבירת סיוע לעושק ונגזר עליו צו שירות לתועלת הציבור ללא הרשעה.

כהן הורשע בכך שבמסגרת תפקידו כמנהל האתר פרסם ידיעות משמיצות אודות אנשים וארגונים. כאשר אלה פנו בבקשה להסיר את הידיעה, הם נדרשו לשלם סכומי כסף או לחלופין נדרשו לרכוש עסקת פרסום כוללת, במסגרתה יוסרו ההשמצות ותינתן הגנה מפרסומים שליליים בעתיד. בית המשפט קבע כי בכך למעשה ניצל מנהל האתר את מצוקתם של המתלוננים ויצר התניה ברורה בין הסרת ההשמצות לתשלום כסף בין אם באופן ישיר ובין אם במסווה של עסקת פרסום.

עו״ד גלית שוהם, מפרקליטות מחוז ירושלים, אמרה לאחר גזר הדין כי ״שיטת הפעולה שנחשפה בתיק זה היא מעין 'פרוטקשן מודרני', שכן הנאשם ניצל את השליטה בגוף התקשורת בצורה מתוחכמת ומודעת, לצורך קידום מטרותיו שעה שאיים לפגוע בשמם הטוב של אנשים, באמצעות פרסומים באתר בתמורה לבצע כסף".

עוד הוסיפה שוהם כי "בתיק זה בית המשפט סימן באופן חד וברור את גבולות המותר והאסור בעולם העיתונות והפרסום, וקבע כי מי שינצל את מעמדו בגופי התקשורת על מנת לפגוע בשמם הטוב של אנשים או לאיים בפגיעה כזו בתמורה לבצע כסף- דינו מאסר מאחורי סורג ובריח״.

הפופולריים