יום לפני שנורתה למוות: מטען הוצמד לרכבה של הנרצחת ליד ראשל"צ

יום לפני שנורתה: מטען ברכב הנרצחת ליד ראשל"צ
חבלנים הוזעקו שלשום כדי לנטרל את מטען החבלה שהותקן ברכבה של סאמר חטיב בת ה-32 ביפו. במשטרה אמרו כי היא סירבה להעבירה למקום בטוח. אמש היא נרצחה ביריות מרכב חולף. המשטרה במצוד אחר חשוד במעשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנרצחת סאמר חטיב והרכב שבו הוטמן המטען
צילום: צילום: דוברות המשטרה

בזמן שחקירת הרצח ששאירע אמש סמוך לראשון לציון נמשכת, היום (שלישי) התברר כי יום לפני האירוע הוצמד מטען חבלה לרכבה של הנרצחת - סאמר חטיב, בת 32 ואם לשלושה ילדים מיפו. חטיב נורתה אמש מרכב חולף, וביחד איתה נפצעה תושבת יפו נוספת, בת 23, שהייתה גם כן ברכב. היא מאושפזת עדיין במצב קשה באסף הרופא והרופאים הצליחו במהלך הלילה לייצב את מצבה.

זירת הירי במחלף עין הקורא pic.twitter.com/vijaG8Jp7Z


חבלנים של המשטרה הגיעו שלשום כדי לנטרל את המטען שהוצמד לרכבה של חטיב מחוץ לביתה ביפו. במשטרה אומרים כי הציעו להעבירה למקום בטוח, אך היא סירבה. המצוד אחר חשוד ברצח אתמול עדיין נמשך, ובמשטרה בודקים אם הרקע לאירוע היה סכסוך במשפחה.

אמש נורו השתיים במחלף עין-הקורא סמוך לראשון לציון. מחקירת האירוע, שהתרחש בסביבות השעה 22:00, עולה כי השתיים עמדו ברמזור, כשכלי רכב התקרב אליהן, ירה מטווח קצר מספר רב של קליעים - ונמלט מהמקום. כוחות משטרה גדולים נפרסו בחסימות בצירים וערכו סריקות לאיתור הרכב החשוד.

פרמדיקים של "מגן דוד אדום", אלכסנדרה שוייטוב-מנחם, ודודו מנחם, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו שתי צעירות בשנות העשרים עם פצעי ירי, אחת הייתה מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה, לאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותה במקום. הפצועה השנייה הייתה בהכרה מלאה וסבלה מפצעי ירי בגופה, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה לבית החולים כשמצבה קשה".

הפופולריים