פרשת המעונות: שרה נתניהו תשיב כסף בגין ארוחות שהוזמנו למעון

שרה נתניהו תשיב כסף בגין ארוחות שהוזמנו למעון
מטעמה של רעיית ראש הממשלה הסכימו להשיב סכום כסף בלי התחייבות מצד הפרקליטות לגבי גורל התיק נגד שרה נתניהו. בפרקליטות הבהירו כי השבת הכסף עשויה להטיב את מצבה המשפטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מטעמה של שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסכימו למתווה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפרשת המעונות, והודיעו כי ישיבו סכום בגין ארוחות שהוזמנו למעון, ללא הסדר או התחייבות מצד הפרקליטות לגבי גורל התיק נגד שרה נתניהו. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.


עם זאת, בפרקליטות הבהירו כי השבת הכסף עשויה להטיב את מצבה המשפטי, כלומר תילקח בחשבון כשיקול לטובתה. ההערכות הן שאם וכאשר יושב סכום כסף, שיאושר על ידי מנדלבליט, היועץ יחליט על הקלה משמעותית, אולי אפילו עד אי-הגשת כתב אישום. בפרקליטות לא מתכוונים למחוק באופן מוחלט רישום פלילי וודאי ולא לעבור להליך אזרחי כפי שרצו בהתחלה פרקליטיה של רעיית ראש הממשלה.


בימים הקרובים ייערך דיון עם פרקליטות מחוז ירושלים על גובה הסכום. נתניהו צפויה להשיב סכום של שש ספרות. הסנגורים הציעו סכום של 50 אלף שקלים, סכום שאיננו מקובל על הפרקליטות,  שמנגד דורשים כ-350 אלף שקלים, אך צפויים להתפשר.

בתחילת החודש פורסם בחדשות השבוע כי היועץ המשפטי לממשלה ייאלץ להגיש כתב אישום נגד שרה נתניהו בתיק המעונות. במשרד המשפטים שללו הסדר של קנס כחלופה לכתב האישום. מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "לא נתייחס לדברים שמיוחסים לפרקליטות, והדברים שמיוחסים לגברת שרה נתניהו הם שקריים. כבר ראינו שאנשי תקשורת שמָציגים את עצמם כיודעי דבר צריכים אחר כך לאכול את הכובע".

במרכז החשדות נגד נתניהו, וגם נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרע סיידוף, עומדות הזמנות של ארוחות למעון בניגוד לנהלים. בעדותו בפרשה, סיידוף טען, בין היתר, כי לא היה לו מושג אם רעיית ראש הממשלה ידעה שאסור להזמין ארוחות כשמועסקת מבשלת במעון. "אמרתי לה בפעם הראשונה שהעיקרון הוא – כשיש שף במסגרת התקן, לא מזמינים ארוחות מבחוץ", אמר סיידוף. בחקירה אחרת, הוא הבהיר לשוטרים כי "כשגברת נתניהו מבקשת – זו לא בקשה, אלא הנחיה".

הפופולריים