תיק המעונות: כתב אישום נגד שרה נתניהו למרות השבת הכסף

כתב אישום נגד שרה נתניהו למרות שתשיב את הכסף
בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון בדבר סכום הכסף אותו תשיב. כתב האישום צפוי להיות מקל בסעיפי אישום וענישה קלים יותר, אולי אף בהסדר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בפרשת המעונות, למרות שבשבו עהבא צפוי להתקיים הדיון בין נתניהו לבין פרקליטות מחוז ירושלים, בדבר גובה סכום הכסף אותו תשיב. כך פורסם הערב (שישי) ב"חדשות השבוע" בכאן 11.


עם זה, כתב האישום צפוי להיות מקל. אם וכאשר ישולם הסכום, ההקלה תבוא לידי ביטוי בסעיפי אישום וענישה קלים יותר, אולי אף בהסדר. הסכום צפוי לעמוד על שש ספרות, אך יהיה נמוך מ-360 אלף השקלים, אותם רצו בפרקליטות.

ביום שלישי פורסם כי מטעמה של נתניהו הסכימו למתווה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, והודיעו כי ישיבו סכום בגין ארוחות שהוזמנו למעון, ללא הסדר או התחייבות מצד הפרקליטות לגבי גורל התיק נגד רעיית ראש הממשלה.

בתחילת חודש מאי פורסם בחדשות השבוע כי היועץ המשפטי לממשלה ייאלץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיק המעונות. במשרד המשפטים שללו הסדר של קנס כחלופה לכתב האישום. מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "לא נתייחס לדברים שמיוחסים לפרקליטות, והדברים שמיוחסים לגברת שרה נתניהו הם שקריים. כבר ראינו שאנשי תקשורת שמָציגים את עצמם כיודעי דבר צריכים אחר כך לאכול את הכובע".

במרכז החשדות נגד נתניהו, וגם נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרע סיידוף, עומדות הזמנות של ארוחות למעון בניגוד לנהלים. בעדותו בפרשה, סיידוף טען, בין היתר, כי לא היה לו מושג אם רעיית ראש הממשלה ידעה שאסור להזמין ארוחות כשמועסקת מבשלת במעון. "אמרתי לה בפעם הראשונה שהעיקרון הוא – כשיש שף במסגרת התקן, לא מזמינים ארוחות מבחוץ", אמר סיידוף. בחקירה אחרת, הוא הבהיר לשוטרים כי "כשגברת נתניהו מבקשת – זו לא בקשה, אלא הנחיה".

הפופולריים