אם התינוקת שמתה בגן בפ"ת לכאן חדשות: "רוצה שהסייעת תרגיש כמוני"

אם התינוקת שמתה: "רוצה שהסייעת תרגיש כמוני"
אמה של יסמין וינטה, שסייעת חשודה שנשכבה עליה עד שמתה, אמרה מבית המשפט: "אם אראה אותה, אולי אגיד לה דברים מהלב. גם לה יש שני ילדים, איך היא יכלה לעשות זאת?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: מערכת כאן חדשות

דורינה וינטה, אמה של התינוקת יסמין שעל פי החשד מותה נגרם לפני כשלושה שבועות בידי סייעת בפעוטון בפתח תקווה, אמרה היום (חמישי) לכאן חדשות כי היא כועסת על הסייעת - אך תכעס עוד יותר כשתפגוש אותה בבית המשפט. "יש לה שני ילדים משלה. איך היא יכלה לעשות זאת?", תהתה האם.

וינטה סיפרה על בתה כי "היא כל הזמן חייכה והיא הייתה אומרת 'אבא' ו'אמא' בשפה שלנו. היא דיברה בשפה שלה. היה לה קול יפהפה.  זה מאוד קשה".

כשנשאלה מה תגיד לסייעת החשודה אם תראה אותה בבית המשפט, ענתה האם: "אני חושבת שאם אני אראה את האישה הזאת, אולי אני אגיד כמה דברים מהלב. עכשיו אני לא יודעת מה להגיד לך, מפני שעכשיו אני אולי כועסת - אבל לא כמו שאני אכעס כשאראה אותה מולי".


דורינה המשיכה ואמרה כי "מובן שאני אגיד לה דברים, כי אני רוצה שהיא תזכור טוב את כל מה שאני אומרת. אני רוצה שהיא תרגיש את מה שאני מרגישה עכשיו. הכול. את מה שאני, בעלי וכל המשפחה מרגישים. אני רוצה שהיא תרגיש את זה. גם לה יש שני ילדים, איך היא יכלה לעשות זאת?".

אמה של יסמין הדגישה כי היא מתעקשת להצטלם בבית המשפט. "זה היכל הצדק", היא אמרה. "אני רוצה שאנשים יידעו שאני מאמינה במערכת המשפט. אני באה לבית המשפט עם תמונה של הבת שלי כדי שמישהו יקשיב".


אתמול התפרמסו ממצאי חקירת המשטרה באשר למותה של יסמין, לפיהן הסייעת בפעוטון שלה בפתח תקווה, תושבת ארעית בת 23 מאוקראינה, חשודה ברצח לפני כשלושה שבועות. לפי החשד, הסייעת ביצעה את הרצח בעת שהשכיבה את הפעוטה המנוחה יסמין וינטה ופעוט נוסף לישון, בגן "מאשה והדוב" ברחוב הפורצים בעיר.

מהחקירה עולה כי למרות שעל גוף הפעוטה לא נמצאו סימני אלימות, החשודה הטיחה את יסמין על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולר שלה עד שמתה. פרטי המקרה התגלו בעזרת מצלמת וידיאו שהייתה בגן, והצוות המקצועי לא ידע שהיא עובדת.

מצלמת הגן מתעדת את הסייעת החשודה סוחבת את הפעוטה ביד אחת והולכת עמה כשהיא תלויה באוויר, ומשליכה אותה בחוזקה לעבר הקרקע כשפניה נחבטות במזרן. לאחר מכן, הסייעת סחבה פעוט נוסף, והשכיבה אותו לצד הקורבן.

אחרי שהשכיבה את הפעוטות זו לצד זה, לקחה הסייעת שמיכה, זרקה אותה על הפעוטות באופן שכיסה את כל גופם ואז נשכבה עליהם עם פלג גופה העליון. כאשר הפעוטה המנוחה החלה לזוז, הפכה אותה הסייעת פעם נוספת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שחדלה לנוע. החשד הוא כי הסייעת גרמה למותה של התינוקת בחנק. מהמשטרה נמסר כי צפייה ממושכת בסרטוני האבטחה העלו עוד למעלה מ-10 מקרים, בהם נראתה הסייעת החשודה וסייעת נוספת בגן, תושבת ארעית מרוסיה, מפעילות כוח על הפעוטות במקום.

הפופולריים