הוארך מעצר הגננת החשודה בהתעללות: "מפלצת, תסתכלי לנו בעיניים"

הוארך מעצר הגננת המתעללת מרמת גן: "מפלצת"
בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרה של סיגל אלקיים בת ה-38. נגד הגננת הוגשו בימים האחרונים 9 תלונות נפרדות על התעללות בילדים, כולל פגיעות פיזיות. חלק מההורים התעמתו איתה בכניסה לבית המשפט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סיגל אלקיים בדיון בהארכת מעצר
צילום: צילום: פלאש 90

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (ראשון) בשלושה ימים את מעצרה של סיגל אלקיים, הגננת בת ה-38 מרמת גן שנעצרה בחשד להתעללות בילדים בגן בעיר. נגד הגננת אלקיים הוגשו בימים האחרונים תשע תלונות נפרדות.

כלל התלונות הינן בחשד להתעללות בילדים בגן ״הקטנטנים של יעל״ ברמת גן. בארבע מהתלונות, גוללו בפני החוקרים חלק מההורים תלונות קשות על פגיעות פיזיות וחבלות של ממש בילדיהם.

עם היכנסה לבית המשפט, חלק מהורי הפעוטות בגן הטיחו באלקיים כי היא "מפלצת" וביקשו ממנה בצעקות שתסתכל להם בעיניים. בנוסף, ההורים האשימו אותה בהתעללות.

ביום שישי האחרון נעצרה אלקיים בת ה-36, גננת ברמת גן, בחשד להתעללות בילדים. המשטרה פתחה בחקירה סמויה שהובילה למעצרה של החשודה, לאחר שהוגשה תלונה בנושא. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרה בשלושה ימים.

הודתה במעשים לאחר שהוצגו בפניה חומרי חקירה. הגננת סיגל אלקיים (צילום: מתוך פייסבוק)

בחקירתה הוצגו בפני אלקיים סרטונים המתעדים אותה מתנהגת באגרסיביות כלפי כמה ילדים בגן, כשהיא מושכת ודוחפת אותם. היא הודתה במעשים והביעה צער. הגננת, שעובדת בגן כבר שמונה שנים, גם אמרה בחקירה כי אם הייתה רואה תיעוד של מישהו אחר עושה את אותם מעשים, הייתה חושבת שמדובר במפלצת.

סייעת שעבדה בגן מסרה עדות במשטרה על כך שאלקיים נהגה באגרסיביות כלפי הילדים. פרקליטה של הגננת, עו"ד נס בן נתן, אמר: "החשודה נעצרה בחשד להתעללות בחסר ישע. הציגו לה חומרי חקירה והיא הודתה והביע צער על הדברים. היא קידמה את החקירה ומשתפת פעולה באופן מלא".

היום צפויה ועדת השרים לענייני חקיקה לאשר בישיבתה הצעת חוק לפיקוח על מעונות יום לפעוטות. הצעת החוק, שאותה יזם שר הרווחה חיים כץ, קובעת סטנדרטים חדשים לרישוי מעונות יום לפעוטות ולפיקוח עליהם. בין השאר, בהצעה נכתב כי "יצירת ההסדר החדש חיונית נוכח תופעות האלימות האחרונות נגד פעוטות".

בהצעת החוק הממשלתית נכתב כי החוק יקבע הסדר חוקי חדש וכולל לרישוי של מעונות יום לפעוטות בגילאי 3-0 ופיקוח על פעילותם. מטרתו של החוק "להגן על שלומם והתפתחותם התקינה של פעוטות ולהבטיח את זכויותיהם וכבודם, כמו גם מתן תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת ומילוי צרכיהם הפיזיים, הרגשיים, החברתיים והחינוכיים".

הפופולריים