פרשת ההתעללות בגן הילדים ברמת גן: "סימנים של שטפי דם, מכות וחבלות"

התעללות בגן: "סימנים של שטפי דם, מכות וחבלות"
עו"ד נבון קצב, המייצג את זוג ההורים שהתלוננו נגד הסייעת החשודה, סיפרה כי בהארכת מעצרה לא נותרה עין יבשה בבית המשפט. "בגן היה 'חדר חושך' שבו הענישו את הילדים", סיפר קצב. "חלק מההורים עוד לא הגישו תלונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סיגל אלקיים בדיון בהארכת מעצר
צילום: צילום: פלאש 90

"תיבת פנדורה שהולכת ונפערת מול עינינו" - כך הגדיר היום (ראשון) עו"ד נבון קצב, המייצג את זוג ההורים שהתלוננו נגד הסייעת מהגן ברמת גן החשודה בהתעללות, את הפרשה. עו"ד קצב סיפר לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', כי בדיון בהארכת מעצרה שהתקיים הבוקר - לא נותרה עין יבשה. "כאבא לשני ילדים קטנים, אני גם בן אנוש, גם אני אבא", אמר קצב. "הדברים האלה מזעזעים ומדירים שינה מעיני ההורים".

עו"ד קצב סיפר כי בגן הילדים הופעל "חדר חושך", שבו על פי החשד הייתה סוגרת הסייעת ילדים שביקשה להעניש. "הדעת לא יכולה לתפוס את הדברים שעלו בדיון", הוא אמר. "נציג המשטרה טען שבחקירה עלה שהילדים אמרו שהיה בגן חדר חושך. השופט נחשף לביטוי הזה רק היום. מה זה חדר החושך הזה? מה עשו בו לעזאזל? לא סיפרו על זה יותר מדי, נציג המשטרה אמר שהגיע לידיו חומר שהיה קיים חדר חושך שבו הענישו את הילדים. עוברת לי צמרמורת כשאני מדבר על זה, אלה דברים מזעזעים".

הפרקליט ציין כי הצליח להתרשם שבית המשפט מייחס לפרשה חומרה רבה מאוד, ולמרות בקשותיה של פרקליטת החשודה, הוא נענה לבקשת המעצר בפעם השנייה. "בית המשפט אומר שמהחומר שהוצג בפניו, עולים מעשים חמורים מאוד של אלימות כלפי קטינים. נציג המשטרה טען בדיון שעקב החשיפה והתלונה של מרשתי והחשיפה התקשורתית, זרמו בסוף השבוע תלונות רבות של הורים. אני יודע שחלקם עוד לא הגישו תלונות במשטרה ומתכוונים לעשות זאת. הסייעת הזו נמצאת בגן קרוב לשבע שנים, כלומר שצריך לחזור אחורה ולראות מה אותה מנוולת עשתה לאותם ילדים קטנים".

"לא יכול להיות שהמדינה לא מפקחת"

לדברי עו"ד קצב, המדינה אחראית לפרשה לא פחות מהסייעת או הגננת בגן. "גם לגבי מנהלת הגן לא נעבור לסדר היום. לא ייתכן שהיא תצא נקייה מכל הסיפור הזה. שבע שנים היא מעסיקה את העובדת הזו, שבע שנים. איפה היא הייתה לעזאזל? מה היא עשתה? איפה היא בדקה? לא ניתן לדברים האלה להיות מטויחים. נעשה הכול שכל מי שהיה שותף ועצם עיניים ישלם את מלוא חומרת הדין בעניין הזה".

עו"ד נבון קצב סיפר כי שמע ביום שישי על הפרשה והגיע לבית ההורים. "חיבקתי את הילד הקטן והמקסים הזה שכולו טוב וכולו רוך. רק לחשוב על מה שעוללו לו. ילד בן שנה ותשעה חודשים. הוא מושיט לי את הידיים, כאילו אומר 'בוא תחבק אותי'. זה מטורף, זו הזיה אחת גמורה. מהעדויות שההורים סיפרו לי, הם ראו עליו סימנים של שטפי דם, של מכות, של חבלות. הילד תמיד יצא מהגן בבכי, רצה לרוץ לאמא, לא רצה לחזור לגן. דברים מזעזעים".

הוא הוסיף כי המדינה צריכה לקחת לידיים את הטיפול במקרים אלה. "לא יכול להיות שעד גיל 3 המדינה לא תפקח על מה שקורה בגנים הפרטיים", הדגיש הפרקליט. "המדינה לא יכולה להרשות שאנשים בלי שום הכשרה, בלי שום בדיקות פסיכולוגיות, יטפלו בדבר היקר ביותר להורים, באוצר שלהם. זה בלתי מתקבל על הדעת. מי ישמור על ילדי הגן?"

הפופולריים