15 חודשי מאסר נוספים לדניאל מעוז שרצח את הוריו וניסה להפליל את אחיו

15 חודשי מאסר נוספים לרוצח הוריו דניאל מעוז
מעוז הורשע בבידוי ראיות, לאחר ששלח מכתב לשופטים כשהוא מתחזה לשכן של הוריו וטוען כי אחיו התאום ביצע את הרצח. העונש מתווסף לשני מאסרי העולם שמעוז כבר מרצה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דניאל מעוז
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט השלום בירושלים הטיל היום (שלישי) 15 חודשי מאסר נוספים על דניאל מעוז, שהורשע ב-2011 ברצח הוריו ונידון לשני מאסרי עולם. עונש המאסר שנוסף כעת נגזר על מעוז לאחר שהוא הורשע בחודש פברואר האחרון בבידוי ראיות. על מעוז נגזרו עוד שמונה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי כספי לאחיו התאום ניר מעוז על סך 6,000 שקל.

הרשעתו של דניאל מעוז בבידוי ראיות התקבלה בעקבות מכתב שכתב הרוצח כשהוא מתחזה לשכן של הוריו בשכונת מגוריהם. במכתב טען מעוז, תחת זהות בדויה, כי מי שביצע את הרצח הוא אח ניר. ביוני 2012 העביר מעוז את המכתב לאסיר משוחרר, וזה שלח את המכתב לשופטים שדנו בתיק.

חלק מחודשי המאסר שהתווספו לעונשו של מעוז יהיו בחופף שני מאסרי העולם שהוא כבר מרצה. עורך דינו של מעוז אמר כי אין ביכולתו לשלם את הפיצוי. בתגובה אמר עורך דינו של האח ניר כי מבחינת האח מדובר גם כך בסכום סמלי קל מאוד יחסית למעשים החמורים של הנאשם, וכי כפי שהנאשם לא התחשב באחיו ופגע בו בצורה קשה, הוא לא רואה סיבה להתחשב בדניאל

טרם הקראת גזר דינו של מעוז הוא ביקש להתלונן על תנאי העברתו מבית הסוהר שיטה לבית המשפט, ואמר כי הוא סובל מהתנכלות והתעללות. מעוז אמר כי למרות שהוחלט כי הוא אסיר רגיל לעניין תנאי העברתו, הסוהרים אוזקים אותו וכובלים אותו בדרך שאינה מוצדקת וכן משמיעים כלפיו אמירות גסות. השופט אוהד גורדון קבע שהעניין יועבר ליועץ המשפטי של שב"ס.

הפופולריים