גונן שגב הועבר ממתקן של השב"כ למעצר בכלא גלבוע

גונן שגב הועבר ממתקן של השב"כ לכלא גלבוע
השר לשעבר שמואשם בריגול עבור איראן הועבר לבית הסוהר בצפון הארץ, שם רוב האסירים הם אסירים ביטחוניים ומחבלים שביצעו פיגועים קשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גונן שגב
צילום: צילום: פלאש 90

גונן שגב, השר לשעבר שמואשם בריגול עבור איראן, הועבר היום (שלישי) ממתקן של השב"כ, שם הוחזק ציום מעצרו, להמשך מעצר בכלא גלבוע שבעמק בית שאן. בכלא זה רוב האסירים הם ביטחוניים ומחבלים שביצעו פיגועים קשים, אולם שגב מוזחק באגף אחר. 

אתמול הותר לפרסום כי שגב נעצר לפני חודש בחשד לביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה ובריגול נגד מדינת ישראל. בתום החקירה הגישה נגדו הפרקליטות כתב אישום בגין עבירות אלה וכן בגין ריבוי עבירות של מסירת ידיעה לאויב.

היום דחה משרד החוץ הישראלי את הטענה כי גונן שגב שימש רופא האמון על השגרירות הישראלית בניגריה. עם זאת, מציינים גורמים במשרד החוץ, כי הוא טיפל בישראלים ובדיפלומטים שהגיעו אליו, באופן עצמאי. 

בלבנון הכתירו הבוקר את הפרשה כהישג מודיעיני איראני חסר תקדים. בידיעה בעיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, שהתבססה על כלי התקשורת ועל הפרשנויות השונות בארץ, נכתב כי הזירה הישראלית בהלם נוכח הצלחתה של איראן לגייס את שר האנרגיה לשעבר לטובת המודיעין האיראני, בשעה ששמחתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על "ההצגה הגרעינית הכושלת שלו" בחודש שעבר בעניין איראן עוד לא הושלמה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר היום על הפרשה כי "זה לא צריך להפתיע אותנו לגבי אדם שמכר את בוחריו ועמדותיו, ולא משנה אם מימין לשמאל וההיפך, לתפקיד וג׳וב, והרוויח כסף מלמכור סמים שאולי הביאו למותם של ילדים. כשאנחנו חושבים על כך שכיהן כשר בממשלת ישראל זה בהחלט מחייב שיסיים את חייו מאחורי סורג ובריח במידה שיורשע, ואני באמת מקווה שזה יקרה".

הפופולריים