פרשת המעונות: כתב אישום הוגש נגד שרה נתניהו

פרשת המעונות: כתב אישום נגד שרה נתניהו
רעיית ראש הממשלה מואשמת בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, במרמה הפרת אמונים. על פי כתב האישום, נתניהו פעלה עם עזרא סיידוף, שגם הוא יועמד לדין, להגיש במרמה את מימון משרד ראש הממשלה למאות ארוחות במסעדות בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, תועמד לדין בפרשת המעונות. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגדה ונגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. סיידוף יואשם גם בעבירות זיוף בידי עובד ציבור, שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה.

על פי כתב האישום, נתניהו פעלה עם סיידוף כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של למעלה מ-350 אלף שקלים, תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות בשעה שבמעון מועסקת מבשלת. השניים עשו זאת באמצעות מצג שווא כאילו במעון לא מועסקת מבשלת, למרות שזו הועסקה בפועל.


בפרקליטות אומרים כי לאחר בחינת מכלול חומר הראיות ושקילת כל נסיבות העניין, החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את המלצת הפרקליטות ואת המלצת פרקליט המדינה לדחות את טענות עורכי דינה של שרה נתניהו שעלו בשימוע, ולהעמידה לדין בגין המעשים והעבירות המיוחסים לה.

לעזרא סיידוף מייחס כתב האישום מעשים ואישומים נוספים, בהן עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וזיוף בידי עובד ציבור, בכל הקשור להעסקת שפים לאירועים פרטיים, והעסקת מלצרים במעון הרשמי של רוה"מ. סיידוף פעל, על פי כתב האישום, לכך שיזויפו דוחות נוכחות וחשבוניות כדי שיאושרו לתשלום על ידי משרד ראש הממשלה.

סיידוף נאשם בעבירות דומות גם בפרשת החשמלאי. על פי כתב האישום העבירות הללו בוצעו כדי לעקוף את החלטת הגורמים המוסמכים במשרד ראש הממשלה, שאסרה להיקשר עם  חשמלאי מסוים לביצוע תיקונים במעון הפרטי של ראש הממשלה. במסגרת פרשה זו, היטה סיידוף את הליכי המכרז וכן פעל במרמה לאישור תשלום על סמך פירוט כוזב של תאריכים ועבודות אותן ביצע כביכול החשמלאי.

הפרליטות ביקשה מבית משפט השלום בירושלים לקיים את המשפט בהרכב של שלושה שופטים וזאת בין השאר בשל הרגישות הציבורית לתיק הזה ולמעמדה הציבורית שרה נתניהו וכן בגלל שמדובר בעבירות שבוצעו במעון הרשמי של ראש הממשלה תוך ניצול במרמה של הכללים החלים על ראש הממשלה ומשפחתו.

הפופולריים