פרקליטיה של שרה נתניהו על כתב האישום נגדה: "מופרך והזוי"

פרקליטיה של נתניהו על כתב האישום: מופרך והזוי
בהודעה שפרסמו עורכי דינה של רעיית ראש הממשלה, נאמר כי זו "הפעם ראשונה בישראל ובעולם שמעמידים לדין רעיית מנהיג על אוכל בחמגשיות". עוד נמסר כי "כתב אישום מתבסס על נוהל לא חוקי ולא יכול להחזיק מים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"כתב האישום מופרך והזוי" - זה מה שאמרו היום אחרי הצהריים (חמישי) עורכי דינה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדה מוקדם יותר היום בפרשת המעונות. בהודעה מטעם פרקליטיה - יעקב וינרוט, יוסי כהן ועמית חדד - נאמר כי זו "פעם ראשונה בישראל ובעולם שמעמידים לדין רעיית מנהיג על אוכל בחמגשיות".

הפרסום של פרשננו מרדכי גילת על כתב האישום שיוגש נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו"לא היו פה שום מרמה והפרת אמונים או קבלת דבר במרמה או כל עבירה שהיא", נכתב בהודעה שפורסמה מטעם צוות ההגנה. "רעיית ראש הממשלה - שאינה עובדת ציבור - כלל לא הכירה את הנהלים ויצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף כשנשאלה בעניין זה. רעיית ראש הממשלה היא לא זו שהזמינה את המזון והחמגשיות, אלא אב הבית לשעבר, עד המדינה מני נפתלי, כפי שהוא הודה בעצמו בבית המשפט בהרצליה", הוסיפו.

עוד נכתב בהודעת פרקליטיה של רעיית ראש המשלה, כי "משפחת נתניהו היא לא זו שצרכה את עיקר המזון והחמגשיות, אלא אנשים רבים אחרים, לרבות עובדי הבית. הסכום כולל גם אירוח אורחים רשמיים מהארץ ומהעולם, לרבות ארוחות דיפלומטיות עם מנהיגים שאמורות להיות ממומנות מתקציב אחר, ושגם אותן 'הלבישו' על הגברת נתניהו".

עורכי הדין טענו עוד כי "האבסורד הגדול ביותר בכתב האישום נובע מכך שהוא מתבסס על נוהל בלתי חוקי, שגם מי שכתב אותו מודה שהוא בלתי חוקי. הנוהל מעולם לא קיבל את האישור הנדרש על ידי ועדת הכספים של הכנסת שהיא הגורם היחיד המוסמך על פי חוק יסוד הממשלה, לקבוע מה מותר ומה אסור במעון ראש הממשלה.


צוות ההגנה הוסיף: "כתב אישום שמתבסס על נוהל לא חוקי, לא יכול להחזיק מים. לעומת זאת, ועדת הכספים של הכנסת כן קבעה, בהתבסס על חוק יסוד הממשלה, שכל הוצאות הכלכלה של ראש הממשלה ומשפחתו במעון ראש הממשלה ישולמו על ידי המדינה, כפי שנקבע גם לגבי בית הנשיא. לא רק שכתב האישום מתבסס על טענות שקריות ועל נתונים שגויים ומסולפים, הוא מתבסס כולו על נוהל פסול ובלתי חוקי שהוחל במיוחד עבור ראש הממשלה נתניהו ועבורו בלבד".

מוקדם יותר היום הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. בנוסף, הוגש כתב אישום נגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, בגין עבירות זיוף בידי עובד ציבור, שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה.

על פי כתב האישום, נתניהו פעלה עם סיידוף כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של למעלה מ-350 אלף שקלים, תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות בשעה שבמעון מועסקת מבשלת. השניים עשו זאת באמצעות מצג שווא כאילו במעון לא מועסקת מבשלת, למרות שזו הועסקה בפועל.

הפופולריים