עבודות שירות וקנס כספי לצעירים שבדו חטיפה

עבודות שירות וקנס כספי לצעירים שבדו חטיפה
גזר הדין עומד בניגוד לעמדת הפרקליטות שביקשה מאסר בפועל. השופט התייחס למהומה הביטחונית שגרם האירוע מאפריל 2015: "הנאשמים ניצלו את המאפיין הישראלי של ערבות הדדית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניב אסרף וערן נגאוקר בבית המשפט
צילום:

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (ראשון) עבודות שירות על ניב אסרף וערן נגאוקר, שבדו את חטיפתו של ניב אסרף באפריל 2015 בשל חובות כספיים. השניים הורשעו במסירת ידיעות כוזבות במסגרת הסדר טיעון. על אסרף נגזרו שישה חודשים של עבודות שירות וקנס כספי של 5,000 שקל, ועל נגאוקר נגזרו שלושה חודשים של עבודות שירות.

בגזר הדין התייחס השופט לכך שבעקבות המעשה של שני הצעירים הוקפצו כוחות ביטחון רבים ופרצו הפרות סדר באזור חברון: "הנאשמים חטאו במעשים חמורים. במעשיהם ניצלו שניים ממאפייניה הבולטים של החברה בישראל - ההכרח להתמודד עם סיכון ביטחוני וערך הערבות ההדדית. זאת עשו כשהם לא רק היו מודעים לתוצאות המעשים אלא חפצים בהן".


העונשים שנגזרו על אסרף ונגאוקר עומדים בניגוד לעמדת הפרקליטות, שם ביקשו להטיל על השניים עונש מאסר בפועל על מנת להעביר מסר מרתיע. מנגד, פרקליטו של אסרף טען כי הוא שילם מחיר כבד בשל מעשיו ויש להסתפק בעבודות שירות.

לאחר גזר הדין אמר פרקליטו של אסרף, עו"ד מוטי יוסף: "מלכתחילה סברנו כי העונש ההולם הוא בדרך של עבודות שירות. אלמלא ההד התקשורתי הפרקליטות לא הייתה באה בדרישה מופרכת ומוגזמת של 12 חודשי מאסר בפועל. נאמר לנו שפרקליט המדינה שי ניצן מעורב בתיק".

עו"ד עידן גמליאלי, שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את ערן נגאוקר, אמר: "ערן הביע חרטה על האירוע וציין כי לא הייתה בכוונתו לגרום להיסטריה ציבורית. בית המשפט קיבל את טענותינו וגזר על ערן עונש מידתי המתחשב ברמת הענישה בעבירות דומות, וכן בנסיבות האישיות".

הפופולריים