תיק 512: אברג'יל וחסין הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע

תיק 512: אברג'יל וחסין הורשעו בהסדר טיעון
השניים הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע וירצו חמש שנות מאסר. במסגרת הסדר הטיעון בוטל האישום נגד חסין על רצח דוד ביטון. כמו כן אברג'יל הורשע בעסקת סמים במסגרת ארגון פשיעה והלבנת הון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אברג'יל וחסין
צילום: צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ראשון) את מאיר אברג'יל ומוטי חסין במסגרת הסדר הטיעון בתיק 512. השניים הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע ובנוסף לכך הורשע אברג'יל בעסקה אחרת בסם במסגרת ארגון, פשיעה והלבנת הון. אברג'יל ירצה שמונה שנות מאסר וחצי בפועל, שמתוכן שלוש שנים וחצי רוצו בחופף לעונש שקיבל בארצות הברית. חסין ירצה, לפי הסדר הטיעון, חמש שנות מאסר בפועל. 

לפי כתב האישום קשר אברג'יל עם אנשים נוספים לפגוע במשפחת פשע יריבה, בעקבות חשדו כי הן אחראיות לרצח אחיו יעקב אברג'יל. במהלך השנים 2002 ו-2003 התרחשו אירועי אלימות. באחד מהם נרצחו שלושה אזרחים חפים מפשע, מפיצוץ מטען חבלה שהונח על גג של עסק להמרת כספים בתל אביב. 

בנוסף לכך הוא הואשם בחלקו בעסקה בה הועברו 480 קילוגרם של קוקאין מפרו לקנדה. בהם הוסלקו בתוך גלגלי ברזל שהורכבו במכינה תעשייתית. שווי הסמים שהועברו היה כ-32 מיליון שקלים, והם התחלקו בין הנשאים לאחרים.

חסין הורשע לפי כתב האישום כי קשר עם אחרים כי לפגוע בדוד ביטון, המכונה "דיידונה", שחוסל בשנת 2003. במסגרת הסדר הטיעון נמחק האישום נגדו ברצח דוד ביטון. בנוסף למאסר צפוי חסין לקבל עונש מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוח בסך 50 אלף שקלים. 


אברג'יל הסכים בתחילת החודש להסכם הטיעון. היא הגיעה רגע לפני שעד המדינה המרכזי בפרשה עולה על דוכן העדים. לעבריין אבי רוחן, הנאשם אף הוא בפרשה, הוצע הסדר טיעון שבמסגרתו יישא 12 שנות מאסר, אך הוא מסרב לכך. 

כתב האישום בפרשה 512, שהוגש ביולי 2015, כלל כמה מראשי ארגוני הפשיעה בישראל. נגד אברג'יל נטען כי עמד בראש ארגון פשע, הפעיל רשת סמים בינלאומית ועמד מאחורי ניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ב-2003, שבמהלכו נרצחו שלושה עוברי אורח.

 

 

הפופולריים