קריסת גשר התאורה בהר הרצל: האחראים על מות הילה בצלאלי לא ייכנסו לכלא

קריסת הגשר בהר הרצל: עבודות שירות למורשעים
למרות דרישת הפרקליטות, בית משפט השלום לא גזר עונשי מאסר על המהנדס אורן ורשבסקי ויועץ הבטיחות יצחק צוקר - והסתפק בעבודות שירות ובעבודות לתועלת הציבור. לאחר הקראת גזר הדין, אמה של בצלאלי פרצה בבכי באולם: "חלאות, איפה הכסף שלכם?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורן ורשבסקי בבית המשפט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (שלישי) עבודות שירות ושעות לתועלת הציבור על מהנדס ויועץ בטיחות שהורשעו בגרימת מותה של סגן הילה בצלאלי בקריסת גשר התאורה בהר הרצל ב-2012. על יועץ הבטיחות יצחק צוקר הוטלו ארבעה חודשי עבודות שירות ופיצוי של 4,500 שקלים לעזבונה של בצלאלי, ועל המהנדס, אורן ורשבסקי, הוטלו שעות לתועלת הציבור ופיצוי של 5,000 שקלים. בנוסף, שני פצועים באירוע יפוצו ב-10,000 שקלים כל אחד.

השניים לא ייכנסו לכלא, אף על פי שבפרקליטות ביקשו להטיל על ורשבסקי 18 חודשי מאסר בפועל ועל צוקר שבעה חודשי מאסר. עם הישמע גזר הדין, אמה של בצלאלי פרצה בבכי באולם. עוד לפני כן, היא צעקה לעבר השניים: "חתיכת חלאות אתם, איפה הכסף שלכם? אנחנו יושבים פה שנים ושומעים אתכם. אני שלמה בלי הבת שלי. שש שנים אני יושבת פה ושותקת".


בחודש דצמבר האחרון הורשעו יועץ הבטיחות יצחק צוקר והמהנדס אורן ורשבסקי בגרימת מוות ברשלנות. שנה לפני כן, בדצמבר 2016, זוכה דורון לביא, מנכ"ל "עיצוב במה", החברה שהקימה את גשר התאורה שקרס. סמנכ"ל החברה אלעד לביא ומנהל התפעול טאימורז ליאונידזה, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בגרימת מוות ברשלנות ובחבלה ברשלנות. לביא נשלח לשישה חודשי מאסר בפועל וליאונידזה לשבעה. כמו כן, נגזרו עליהם פיצויים כספיים לנפגעים.

באפריל 2012 נהרגה סגן הילה בצלאלי בת ה-20 בהר הרצל, לאחר שגשר תאורה קרס בעת חזרות לטקס הדלקת המשואות. שישה בני אדם נוספים נפצעו באירוע. 

סיגלית בצלאלי עם תמונת בתה הילה, שנהרגה בהר הרצל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

הפופולריים