נשיא התאחדות התעשיינים חשוד בהונאת מס של 1.5 מיליון שקלים

נשיא התאחדות התעשיינים חשוד בהונאת מס
לפי החשד, שרגא ברוש ואחיו יריב התחמקו מתשלום המס באמצעות מסמך כוזב באמצעות מסמך כוזב ששלח לרשויות המס. הם שוחררו בתנאים מגבילים. מטעמו של ברוש נמסר כי הוא "הופתע מהחקירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרגא ברוש
צילום: צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, חשוד בהונאת מס בגובה של 1.5 מיליון שקלים. אתמול (רביעי) הובא ברוש לבית משפט השלום בתל אביב, לצד אחיו יריב. השניים שוחררו בתנאים מגבילים.

האח, יריב ברוש, משמש כיום כיו"ר איגוד המתכות. לפי החשד, באמצעות מסמך כוזב ששלח שרגא ברוש לרשויות המס בשנת 2017, התחמקו השניים מתשלום מס בגובה של יותר מ-1.5 מיליון שקלים, וזאת בגין עסקה שביצעו באמצעות החברה המשותפת שבבעלותם ולא שילמו מס חברות על עסקה בגובה 8,640,000 שקלים.

בשנת 2015 ביצעה חברה שבבעלות ברוש ואחיו עסקה שהניבה לה 8.6 מיליון שקלים. המס על העסקה אמור היה להיות גבוה מארבעה מיליון שקלים. במטרה להוריד את גובה המס, טען ברוש כי שלח כבר בשנת 2014 טופס ולפיו החברה שלו ושל אחיו היא חברה משפחתית. טופס כזה היה מפחית את המס ב-1.5 מיליון שקלים, אלא שברוש לא שם לב שהוא שולח טופס שבכלל לא היה קיים ב-2014. כך הבינו ברשות המיסים כי מדובר ברמאות.

מטעמו של שרגא ברוש נמסר: "מר ברוש הופתע מהחקירה העוסקת בנושא מאד נקודתי ומצומצם. זו הפעם הראשונה שנחקר בהקשר כלשהו לאחר עשרות שנים של פעילות עסקית וציבורית ענפה. מר ברוש כמובן משתף פעולה ומשוכנע שתוך זמן קצר ככל שניתן העניין יהיה מאחוריו".

האחים ברוש הינם תעשיינים ותיקים, וממלאים תפקידים ציבוריים בכירים כבר יותר מ-20 שנה. כיום, משמש שרגא ברוש כנשיא התאחדות התעשיינים – אחד הגופים המשפיעים ביותר על עיצוב המשק במדינת ישראל.

הפופולריים