"ההאקר מאשקלון" נמצא כשיר לעמוד לדין - והורשע

"ההאקר מאשקלון" נמצא כשיר לעמוד לדין - והורשע
בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי הצעיר בן ה-19 היה אחראי למעשיו, שכללו בין השאר, איומים על כ-2,000 מוסדות, התרעות על פצצות במטוסים וסחיטת אנשים. על פי החוק, לא ניתן להרשיעו בגין העבירות שביצע כקטין. השופט גורפינקל: "הוא מבין את משמעות הדברים ומשנה גרסאות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: שאטרסטוק

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע היום (חמישי) כי "ההאקר מאשקלון" בן ה-19 כשיר לעמוד לדין ואחראי למעשיו, והרשיע אותו בכל העבירות שביצע כבגיר. על פי החוק, לא ניתן להרשיעו בגין העבירות שביצע כקטין, ונשלח לתסקיר שיבחן את שאלת ההרשעה בעבירות אלו. הכרעת הדין מותרת לפרסום, למעט כל פרט שעלול לזהות את הנאשם כי היה קטין בעת ביצוע חלק מהעבירות.

הצעיר הואשם, בין השאר, בכך שאיים על כ-2,000 מוסדות, התריע על פצצות במטוסים וסחט אנשים. בהכרעת הדין ציין השופט גורפינקל כי "הנאשם שינה את גרסאותיו על פי צרכיו. הוא מבין היטב את המשמעות במעשיו. הוא מבין את משמעות הדברים ומשנה גרסאותיו בהתאם לקו ההגנה המתאים לו".

ההאקר הורשע בעבירות של סחיטה באיומים, ידיעות כוזבות, קשירת קשר לפשע, חדירה לחומר מחשב, הלבנת הון, מידע כוזב, תקיפת שוטר, נשיאת נשק ועבירות נוספות.

לפני כחודשיים חשדה המשטרה כי האסיר בן ה-19 עומד מאחורי דיווחי שווא על פצצות ומטעני חבלה שהוטמנו בשני בתי ספר בתל אביב ובכפר סבא. בעקבות שיחותיו למוקד 100, הוקפצו כוחות לשני המוסדות כדי לבצע סריקות. 

על פי החשד, ההאקר שאיים על מאות מוסדות אמריקניים ונושא עונש מאסר בגין סחיטה באיומים, חייג למוקד המשטרה מכלא ניצן שברמלה, ומסר מידע כוזב על פצצות ומטעני חבלה בשני בתי הספר. בהודעת המשטרה שפורסמה על האירוע נמסר כי "כוחות משטרה שהגיעו לבתי הספר ביצעו סריקות במקום וסביבותיו, ובסיומן, כשלא נמצאו חריגים - הוחזרה השגרה".

בחודש אוקטובר האחרון פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הצעיר נתפס עם כדורים אסורים שאותם הצליח להבריח אל בין כותלי הכלא. הוא יצא לדיון בבית המשפט והצליח להשיג עשרות כדורי שינה - כל זאת תחת עיניהם הפקוחות של הסוהרים וחרף העובדה שהוא מוגדר "אסיר מסוכן". ההאקר הצליח לחדור עם הכדורים האסורים אל תא הכלא ולאחר מכן התגלה החומר על-ידי הסוהרים. שירות בתי הסוהר העמיד אותו לדין ונשללה ממנו הזכות לרכוש בקנטינה ולקבל ביקורים כחודש ימים.

משירות בתי הסוהר נמסר אז בתגובה: "ניסיונות להבריח חפצים ואמצעים אסורים הם דבר רגיל. בזכות הבדיקות הקפדניות ורכיבי הביטחון נמנעות הברחות כגון ההברחה הזאת".

בשנה שעברה הוגש כתב אישום נגד הצעיר בארצות הברית ובישראל בגין סחיטה באיומים, לאחר ששיגר התרעות שווא ליותר מ-2,000 מוסדות יהודיים בארצות הברית. ההתרעות כללו איומים על פצצות במטוסים ופיגועים מתוכננים. במקרה אחד, איים ההאקר על מטוס של קבוצת הכדורסל בוסטון סלטיקס, וכתוצאה מכך נערכו סריקות במטוס. במקרה נוסף, הוא איים כי במטוס אל על שהיה בדרכו לישראל ישנה פצצה וגרם להקפצה של מטוסי קרב שווייצרים וצרפתים.

הפופולריים