חיים רמון תבע יו"ר תא סטודנטיות בת"א שכינתה אותו עבריין מין

חיים רמון תבע סטודנטית שכינתה אותו עבריין מין
השר לשעבר, שהורשע במעשה מגונה בקצינה לפני 12 שנה, הגיש תביעה על סך 75 אלף שקל נגד הדר שגיא. לטענת רמון היא הכפישה אותו בשורה של פרסומים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים רמון
צילום: צילום: אורי לנץ, פלאש 90

השר לשעבר חיים רמון הגיש היום (חמישי) תביעה לבית משפט השלום בתל אביב על סך 75 אלף שקלים נגד הדר שגיא, יו"ר תא הסטודנטיות "תל אביביות" באוניברסיטת תל אביב, שכינתה אותו עבריין מין וקראה לאוניברסיטה שלא להעסיקו. לטענת רמון, שהורשע במעשה מגונה בקצינת צה"ל לפני 12 שנים,  שגיא הכפישה אותו בשורה של פרסומים וכתבה בין השאר שהנהלת האוניברסיטה רומסת את כבודה בכך שהיא מעסיקה אותו.

בתביעה שהוגשה על ידי עורך הדין ליאור אפשטיין, נכתב כי בית המשפט לא הטיל קלון במעשיו של רמון. כמו כן, באחת הפסיקות בעניינו נכתב כי האירוע שבו הורשע במעשה מגונה היה "נקודתי וחד פעמי, שאין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין או במי שדבק בו דפוס עברייני".

עוד נכתב בתביעה: "הנתבעת במודע ובכוונה ביקשה לפגוע בתובע, להכאיב לו, להטיל עליו חרם ונידוי חברתיים והכל תוך הפרכת אמירות זדוניות ומחושבות היטב. הנתבעת ביזתה את התובע, הלבינה את פניו ברבים תוך שהיא משתמשת בגישה הקלה שלה לאמצעי התקשורת בהיותה פעילה חברתית במספר פרסומים". את דבר המחאה נגד חיים רמון לראשונה עמרי מניב בחדשות עשר.

בסוף החודש שעבר תקף רמון בכאן רשת ב' את מחאת הסטודנטיות באוניברסיטת תל אביב על העסקתו במוסד כמרצה בחוג למדע המדינה. הוא קרא למחאה נגדו "טרור פמיניסטי קיצוני" והכריז כי יגיש תביעת דיבה נגד המעורבות.

"אותו בית משפט שהרשיע אותי קבע שאני לא עבריין מין ולא הטיל עליי קלון. גם העליון קבע שזו הייתה מעידה חד פעמית. אז צריך לרדוף אדם כל חייו?", אמר השר לשעבר. "כל חיי הייתי אדם נקי. עשיתי טעות, אבל בית משפט קבע שאני יכול לחזור לחיים הציבוריים. על מעידה אחת אני אכנע לטרור כזה? בחיים לא, יש להם טעות".

הפופולריים